آی توپی پوزیشنر ای بی بی

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : تجهیزات کنترلی بدون دیدگاه

آی توپی پوزیشنر ای بی بی نسل جدید از انواع آی توپی است. این مدل از آی توپی به راحتی قابل تنظیم بوده و عملکرد آن به صورت اتوماتیک است. طراحی این آی توپی به گونه ای است که در برابر ارتعاشات از خود مقاومت نشان داده و وضعیت خود را ثابت نگه می دارد. آی توپی پوزیشنر ای بی بی به گونه ای طراحی شده است که در دمای کاری منفی ۴۰ تا ۸۵ درجه سانتی گراد به راحتی کار کند. اما وظیفه این مدل آی توپی پوزیشنر چیست؟

آی توپی پوزیشنر ای بی بی ، با کاربری بسیار بالا

این مدل از آی توپی به منظور تبدیل سیگنال ارسالی توسط مدار فرمان به سیگنال پنوماتیکی استفاده می شود. در واقع این آی توپی بین مدار فرمان و پوزیشنر قرار داشته و به عنوان یک رابط و یا سروو مکانیزم عمل می کند. علاوه بر آن مانند یک رله تقویت کننده به تقویت سیگنال های ارسالی مدار فرمان می پردازد.

این مبدل سیگنال ارسال شده توسط مدار فرمان را تنها در صورتی به سیگنال های پنوماتیکی تبدیل می کند، که این سیگنال ها در بازه ۴ تا ۲۰ میلی آمپر قرار داشته باشند. در صورتی که بازه مورد نظر رعایت شده باشد، سیگنال های ارسالی را به سیگنال های پنوماتیکی در بازه ۳ تا ۱۵ اینچ مربع تبدیل خواهد کرد.

آی توپی پوزیشنر ای بی بی

آی توپی پوزیشنر Abb

ویژگی های آی توپی پوزیشنر ای بی بی 

طراحی بی نظیر این آی توپی، کار کردن با آن را بسیار ساده کرده است. همچنین از لحاظ فنی به گونه ای طراحی شده است که در سریع ترین زمان ممکن به سیگنال ارسالی توسط مدار فرمان را به سیگنال های پنوماتیکی تبدیل کند.

با استفاده از این آی توپی در مدار کنترل کننده خود می توانید به داده هایی از قبیل، فشار موجود در هوای منبع، فشار هوای موجود در اکچویتور و دمای محیط، دست پیدا کنید. این مبدل قادر است هم به صورت چرخشی و هم به صورت خطی عملکرد صحیحی داشته باشد.

همچنین فرآیند کالیبراسیون در مبدل ای بی بی به صورت کاملا اتوماتیک انجام پذیرفته و خروجی آن به صورت کدهای باینری خواهد بود.