آی توپی پوزیشنر زیمنس

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : تجهیزات کنترلی بدون دیدگاه

آی توپی پوزیشنر زیمنس یکی از انواع آی توپی ها است که وظیفه تبدیل فرمان به دستورات قابل تشخیص توسط پوزیشنر است. پوزیشنر ها به عنوان یک واسط بین سیستم فرمان و شیر های کنترل عمل کرده و وظیفه آن بهینه کردن عملکرد خودکار و اتوماسیون تجهیزات است.

اما عملکرد دقیق پوزیشنر زیمنس چیست؟ آی توپی پوزیشنر زیمنس باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

پوزیشنر و نحوه عملکرد آن

پوزیشنر به عنوان یه وسیله ابزار دقیق شناخته می شود و موقعیت آن حد واسط بین شیر کنترل و مدار فرمان است. زمانی که مدار فرمان دستور به حرکت شیر کنترلی می دهد، پوزیشنر فرمان را تقویت کرده و به شیر کنترلی می رساند.

شیر کنترلی با تغییر در وضعیت خود فشار و همچنین دبی سیال عبوری را کنترل می کند. پوزیشنر پیوسته موقعیت ساقه شیر را با دستورات ارسالی از مدار فرمان تنظیم می کند. در صورتی که بین موقعیت ساقه و دستورات مغایرتی وجود داشته باشد، فشار مورد نیاز را در دیافراگم یا اکچویتور تنظیم کرده تا شرایط با شرایط دستورات ارسال هماهنگی یابد.

زمانی که مسافت از ۱۵۰ فوت بیشتر باشد و یا اینکه بخواهید با یک مدار فرمان چندین شیر کنترلی را تنظیم کنید، از پوزیشنر استفاده می شود.

آی توپی پوزیشنر زیمنس

آی توپی پوزیشنر زیمنس

آی توپی پوزیشنر زمینس و ویژگی های آن

همانطور که گفته شد آی توپی پوزیشنر زیمنس یکی از انواع ابزار دقیق است که دستورات ارسالی توسط مدار فرمان را که غالبا به صورت الکتریکی هستند، به دستورات پنوماتیکی قابل تشخیص توسط پوزیشنر تبدیل می کند. از حمله ویژگی های پوزیشنر زیمنس می توان به طراحی بسیار ساده با کارایی بالا اشاره کرد.

همچنین این آی توپی به گونه ای طراحی شده است که دستورات ارسالی را در سریعترین زمان ممکن به سیگنال های پنوماتیکی تبدیل می کند. آی توپی تولید شده توسط شرکت زیمنس کارایی بسیار زیادی داشته و مانع از تاثیر دما و فشار سیال بر روی پوزیشنر می شود‌.