آی توپی پوزیشنر سامسون

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : تجهیزات کنترلی بدون دیدگاه

آی توپی پوزیشنر سامسون یکی از انواع تجهیزات کنترلی است که با نماد I/p نمایش داده می شود. این محصول جهت کنترل هر چه بهتر شیر کنترلی توسط مدار فرمان در تاسیسات مربوط به نقل و انتقال سیالات مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی از آی توپی ها برای تنظیم و کنترل هرچه بهتر پوزیشنر ها استفاده می شود.

در واقع می توان گفت وظیفه یک آی توپی تبدیل سیگنال های الکتریکی به سیگنال های پنوماتیکی است. چرا که مدار فرمان دستورات خود را به صورت الکتریکی صادر می کند و در صورتی که از پوزیشنر پنوماتیکی در مدار کنترل استفاده شود، دستورات اجرا نمی گردند.

با این تفاسیر آی توپی پوزیشنر سامسون یکی از ملزومات این نوع سیستم های کنترلی است تا دستورات الکتریکی را به دستورات پنوماتیکی تبدیل کند. اما پوزیشنر چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟

پوزیشنر و آی توپی پوزیشنر سامسون

زمانی که شما بخواهید دبی سیال عبوری از مقطع یک لوله را کنترل کنید، نیاز دارید از یک مدار فرمان استفاده کنید. در واقع پوزیشنر دستگاهی است که به عنوان رابط بین مدار فرمان و شیر کنترلی قرار می گیرد و وظیفه تقویت سیگنال های ورودی به شیر را بر عهده دارد.

آی توپی پوزیشنر سامسون نیز به عنوان یک مبدل در مدار قرار گرفته تا پوزیشنر عملکرد مطلوبی را از خود ارائه دهد. این آی توپی ها به گونه ای طراحی شده اند که مقاوم در برابر انفجار بوده و دارای بازه سیگنال مجاز ورودی ۴ تا ۲۰ میلی آمپر هستند.

آی توپی های شرکت سامسون به صورت خطی و یا چرخشی عمل کرده و به راحتی بر روی گیج نصب می گردند.

آی توپی پوزیشنر سامسون

آی توپی پوزیشنر سامسون

دلایل استفاده از پوزیشنر

شاید از خود بپرسید چرا باید در یک مدار از پوزیشنر استفاده کرد؟ عوامل مختلفی وجود دارد که یک سیستم کنترلی را ملزم به استفاده از پوزیشنر می کند.

برخی از این عوامل عبارتند از:

  • وجود فاصله بسیار زیاد بین منبع فرمان و شیر کنترل، تقریبا ۱۵۰ فوت
  • در صورتی که بخواهید چندین شیر کنترلی را توسط یک مدار فرمان کنترل کنید
  • وجود فشار و لزجت بالای سیال مورد نظر