آی توپی پوزیشنر فیشر

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : تجهیزات کنترلی بدون دیدگاه

آی توپی پوزیشنر فیشر یکی از پرفروش ترین محصولات شرکت فیشر امرسون است. این آی توپی با طراحی بی نظیر و دقت بسیار بالای خود توانسته به تنهایی نیمی از فروش بازار را در زمینه ابزار دقیق از آن خود کند. اما کاربرد آی توپی پوزیشنر فیشر در صنایع ابزار دقیق چیست؟

آی توپی پوزیشنر فیشر، مبدلی با کیفیت بالا

در صورتی که بخواهید شیر کنترلی را توسط مدار فرمان کنترل کنید، احتیاج به یک مبدل خواهید داشت. چرا که دستورات مدار فرمان در اکثر مواقع به صورت دیجیتال و یا آنالوگ بوده و شیر کنترل تنها دستورات را به صورت پنوماتیکی دریافت می کند‌.

در این حین وظیفه آی توپی پوزیشنر تبدیل سیگنال ورودی که غالبا به صورت دیجیتال است، به سیگنال پنوماتیکی است. این نوع از آی توپی پوزیشنر قادر است ورودی دیجیتالی را در بازه ۴ تا ۲۰ میلی آمپر دریافت و خروجی پنوماتیکی ۳ تا ۱۵ پوند بر اینچ مربع داشته باشد.

آی توپی های پوزیشنر تولید شده توسط شرکت فیشر به صورت خطی و یا چرخشی عمل کرده و توانایی کنترل هرچه دقیق تر بهتر شیر را بر عهده دارد.

آی توپی پوزیشنر سامسون

آی توپی پوزیشنر فیشر

ویژگی های آی توپی پوزیشنر

  • یک آی توپی پوزیشنر مناسب باید طراحی بسیار کاربردی و در عین حال ساده داشته باشد.
  • آی توپی باید نسبت به ارتعاشات و لرزش های موجود در محیط از خود واکنش صحیح و دقیق نشان دهد. این واکنش باید به سرعت اتفاق افتاده و کنترل به درستی انجام پذیرد.
  • آی توپی پوزیشنر مناسب باید قابلیت تنظیم داشته باشد و در صورت نیاز پایداری پوزیشنر را به تنظیمات آن اضافه کرد.
  • جهت پشتیبانی از پوزیشنر فیشر، آی توپی باید قابلیت تعویض قطعات را داشته باشد تا در صورت استهلاک آن ها به سرعت تعویض گردیده و روند کنترل مختل نگردد.
  • پوشش خارجی آی توپی باید به گونه ای طراحی شده باشد که در برابر عوامل خارجی و ارتعاشات موجود در محیط از خود مقاومت نشان دهد.