اتصالات ابزار دقیق کره ای

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : تجهیزات کنترلی بدون دیدگاه

اتصالات ابزار دقیق کره ای به سبب رعایت استانداردهای لازم طراحی و مقاومت در برابر نشتی و همچنین تنش های فشاری اعمال شده ناشی از عبور سیال مورد نظر ،  در صنعت به وفور مورد استفاده قرار میگیرند. همانطور که می دانید اتصالات نقش مهم و اساسی را در توزیع سیالات خالص و پر فشار دارند. از انواع اتصالات می توان به فیتینگ ها، سه راهی ها، زانویی ها و غیره اشاره کرد. اما اتصالات ابزار دقیق کره ای چه ویژگی هایی دارند؟

ویژگی اتصالات ابزار دقیق کره ای

همانطور که می دانید بسیاری از شبکه های لوله کشی از اتصالات گوناگونی تشکیل شده اند. اما اتصالات ابزار دقیق تفاوت به خصوصی با سایر اتصالات دارند. به طور کلی اتصالات ابزار دقیق بر روی تیوب ها نصب می شوند. از جمله تفاوت تیوب ها و لوله ها آن است که لوله ها قابل رزوه کاری هستند اما تیوب ها قابلیت رزوه شدن ندارند. به همین دلیل برای انشعابات و همچنین توزیع سیال به نوع خاصی از اتصالات نیاز دارند. این اتصالات به گونه ای طراحی شده اند که بدون نیاز به رزوه شدن، دو قطعه از تیوب ها را به یکدیگر متصل کند. این اتصال فاقد هر گونه نشتی سیال خواهد بود.

اتصالات ابزار دقیق کره ای

اتصالات ابزار دقیق کره ای

طراحی به کار گرفته شده در اتصالات در سیستم های ابزار دقیق

به طور کلی، پرکاربردترین و مهمترین نوع اتصالات ابزار دقیق، اتصالات فشاری هستند. این اتصالات از فرول و بک فرول برای برقراری ارتباط بین تیوب ها استفاده می کنند. مهندسین طراح در طراحی چنین سیستم های اتصال دهنده ای، از دو فرول و یک بک فرول به منظور کاهش نشتی استفاده می کنند. البته نوع دیگری از اتصالات نیز در سیستم ابزار دقیق وجود دارد که وظیفه اتصال تیوب ها و لوله ها را بر عهده دارد. این نوع از اتصال تحت عنوان اتصال کانکتور شناخته می شود.