اتصالات ابزار دقیق c-lok

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : تجهیزات کنترلی بدون دیدگاه

اتصالات ابزار دقیق c-lok به عنوان یکی مطمئن ترین اتصالات در سیستم های کنترلی شناخته شده است. این اتصالات محصول شرکت c-lok در کشور کره جنوبی است. از آنجایی که این شرکت به جهت ساخت محصولات خود از تجهیزات پیشرفته استفاده می کند، محصولات تولیدی دارای کیفیت و طول عمر بالایی است. اما پرکاربردترین نوع اتصالات ابزار دقیق c-lok کدام است؟

اتصالات ابزار دقیق c-lok و نقش آن در سیستم های کنترلی

به طور کلی اتصالات وظیفه توزیع و پخش سیالات مورد نظر را در تاسیسات لوله کشی بر عهده دارند. در صنعت لوله قابلیت رزوه شدن داشته و به همین ترتیب اتصالات موجود از طریق پیچ شدن، باعث آب بندی می شوند. اما در صنعت ابزار دقیق، اکثر ارتباط بین بخش های مختلف از طریق تیوب ها انجام می پذیرد.

اتصالات ابزار دقیق c-lok

اتصالات ابزار دقیق c-lok

اتصالات ابزار دقیق بر روی تیوب ها نصب شده و از آنجایی که تیوب ها به دلیل ضخامت کم قابلیت رزوه شدن را ندارند، اتصالات باید، بدون رزوه بخش های مختلف یک مسیر را به یکدیگر متصل کنند. به همین دلیل اتصالات ابزار دقیق فشاری، در زمره پرکاربردترین اتصالات عصر حاضر قرار دارند.

در یک اتصال ابزار دقیق از دو فرول و بک فرول استفاده می شود. در واقع فرول و بک فرول دو واشر فلزی است که در هنگام برقراری ارتباط بین دو قسمت، اتصالی آب بند را فراهم می کند. در واقع این دو واشر فلزی با فشرده شدن، یک مسیر امن و آب بند را برای عبور سیال مورد نظر ایجاد می کنند. به طور کلی جنس فرول و بک فرول به گونه ای انتخاب می شود که با توجه به نیاز و کارکرد اتصالات دارای استحکام کششی و فشاری کمتری نسبت به جنس و ماده اتصالات باشد.

قیمت اتصالات ابزار دقیق

از آنجایی که اتصالات ابزار دقیق دارای تکنولوژی ساخت بسیار پیشرفته ای هستند و همچنین وزن بسیار پایینی دارند، می توان گفت فاکتور متریال تاثیر چندانی بر قیمت این محصولات نخواهد گذاشت و تمام قیمت این اتصالات مبتنی بر تکنولوژی ساخت و نوع کاربری آن ها خواهد بود.