اتصالات ابزار دقیق sanbold

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : تجهیزات کنترلی بدون دیدگاه

اتصالات ابزار دقیق sanbold به دلیل کیفیت ساخت بالا امروزه مورد توجه بسیاری از صنایع قرار گرفته اند. این دسته از اتصالات ابزار دقیق برای سیستم هایی با حساسیت بالا بسیار مناسب است. به طور کلی در صنایعی نفت و گاز و پتروشیمی ها که عمدتا سیستم هایی با درصد خطای بسیار پایین مدنظر است، استفاده از اتصالات ابزار دقیق sanbold می تواند کمک شایانی کند. این اتصالات با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا توانسته اند بسیاری از نیازهای صنایع را برطرف کرده و تجهیزات کنترلی و سیستم های ابزار دقیق را بهبود ببخشند. به طور کلی در این نوع از اتصالات ابزار دقیق به منظور کاربردهای متفاوت در اشکال گوناگون ساخته شده و برای ساخت ان ها از متریال های گوناگونی نیز استفاده شده است.

اتصالات ابزار دقیق sanbold به دلیل کیفیت بسیار بالای خود امروزه به وفور مورد استفاده قرار می گیرند. همانطور که میدانید وظیفه اصلی اتصالات در تاسیسات مکانیکی، ایجاد ارتباط و توزیع سیال مورد از نقطه ای به نقطه ای دیگر است.

در این جابجایی به طبع تلفاتی نیز وجود خواهد داشت که این تلفات با استفاده از قرار دادن یک پمپ و یا کمپرسور در مسیر جریان سیال جبران خواهد شد. اما اتصالات ابزار دقیق، با سایر اتصالات تاسیسات مکانیکی تفاوت عمده ای دارد که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

ابزار دقیق چیست؟

همانگونه که میدانید، ابزار دقیق روشی است که برای کنترل و اتوماسیون کردن فرآیندها به کار می رود. در این سیستم یک مدار کنترل وجود داشته که دستورات و فرامین لازم را مخابره می کند.

این دستورات از طریق سیگنال های الکتریکی و یا پنوماتیکی به عملگرها و کنترل ولو ها می رسند. عملگر ها در انتهای یک سیستم اتوماسیون قرار داشته و وظیفه اصلی آن ها کنترل جریان سیال، مطابق با دستورات ارسالی است.

اتصالات ابزار دقیق sanbold

اتصالات ابزار دقیق sanbold

جنس اتصالات ابزار دقیق sanbold

اتصالات و شیرآلات ابزار دقیق با توجه به نوع سیال عبوری، جنس های گوناگونی دارند‌. به طور کلی اتصالات ابزار دقیق sanbold با متریال هایی از قبیل استیل ضد زنگ، فولاد کربنی، برنج و سایر آلیاژهای به خصوص استفاده می شود.

اهمیت انتخاب صحیح متریال به کار رفته در اتصالات ابزار دقیق به طور عمر این اتصالات باز می گردد. در صورتی که اتصالات ابزار دقیق برای انتقال سیالاتی با ماهیت اسیدی به کار روند، برای افزایش طول عمر آن ها باید از اتصالاتی استفاده گردد که در برابر خوردگی و زنگ زدگی از خود مقاومت نشان دهند. به این ترتیب طول عمر تجهیزات به کار رفته در سیستم ابزار دقیق افزایش پیدا خواهد کرد.

ابعاد و اندازه اتصالات ابزار دقیق sanbold

همانطور که می دانید ابعاد و اندازه های اتصالات ابزار دقیق متناسب با تیوب ها و لوله هایی است که در یک سیستم کنترلی مورد استفاده قرار می گیرد. این ابعاد و اندازه ها از استاندارهای به خصوصی تبعیت می کند البته باید این نکته را در نظر داشته که با توجه به ابعاد لوله ها و تیوب ها ممکن است برای بکارگیری اتصالات نیاز به سفارشی سازی باشد. به طور کلی به منظور انتخاب صحیح اتصالات و شیرآلات ابزار دقیق، باید در ابتدا به ابعاد و اندازه لوله ها و تیوب ها توجه نمود و متناسب با آن ها اقدام به خرید اتصالات کرد.

مزایای استفاده از اتصالات sanbold

  • استفاده از این نوع از اتصالات ابزار دقیق باعث افزایش کارایی و عملکرد سیستم های ابزار دقیق می شوند.
  • این نوع از اتصالات ابزار دقیق باعث کاهش هزینه ناشی از تعمیرات سیستم ابزار دقیق را کاهش می دهد.
  • طراحی اینگونه از اتصالات به گونه ای است که در هنگام تنظیم مجدد سیستم ابزار دقیق، نفوذ هوا به داخل سیستم ابزار دقیق را به حداقل میزان خود خواهد رساند.
  • میزان نشتی سیال عبوری از این نوع اتصالات ابزار دقیق به صفر می رسد.
  • به کمک اتصالات ابزار دقیق می توان فرآیند های موجود در سیستم های ابزار دقیق را به خوبی کنترل کرد چرا که طراحی این نوع از اتصالات ابزار دقیق به گونه ای است که کمترین خطا و نشتی را داشته باشد و در برابر عوامل خارجی از قبیل ضربه و خوردگی مقاومت کند.

اتصالات ابزار دقیق sanbold

اتصالات ابزار دقیق sanbold

تفاوت اتصالات ابزار دقیق sanbold با سایر اتصالات

اتصالات ابزار دقیق sanbold با سایر اتصالات به کار رفته در تاسیسات مکانیکی تفاوت اساسی دارد. اتصالاتی که به صورت عمومی در تاسیسات مکانیکی استفاده میشود، بر روی لوله ها نصب می گردند. اما اتصالات ابزار دقیق بر روی تیوب ها نصب می شوند. از جمله تفاوت عمده ای که بین تیوب ها و لوله ها وجود دارد، می توان گفت، تیوب ها بسیار نازک هستند و قابلیت رزوه شدن ندارند.

اما ضخامت لوله ها بیشتر از تیوب ها بوده و امکان رزوه و پیچ شدن در آن ها وجود دارد. از آنجایی که در تیوب ها به دلیل ضخامت بسیار کم، نمی توان از رزوه استفاده کرد، اتصالات باید از طریق فشار به تیوب ها متصل شده و آب بند شوند. در صورتی که در لوله ها آب بندی از طریق پیچ شدن اتصال به لوله انجام می پذیرد‌.