اتصالات ابزار دقیق swagelok

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : تجهیزات کنترلی بدون دیدگاه

اتصالات ابزار دقیق swagelok به عنوان یکی از برند های معتبر جایگاه ویژه ای را در صنعت ابزار دقیق دارد. به طور کلی ابزار دقیق به عنوان اساس یک سیستم کنترلی به شمار می آید. ابزار دقیق برای کنترل هر چه بهتر و اتوماسیون کردن فرآیند به ابزاری از قبیل کنترلر، ترانسمیتر، رکورد، صفحه نمایش و… احتیاج دارد.

این ابزار وظیفه دارند تمامی مقادیر مربوط به فرآیند را از طریق نمایشگر نشان داده و اطلاعاتی از قبیل دما و فشار را‌ ثبت کنند. ابزار دقیق وظیفه دارد به منظور کنترل هر یک از مقادیر تمامی اطلاعات فیزیکی را بررسی نموده و از طریق مدار فرمان به کنترل فرآیند مورد نطر بپردازد. اما اتصالات ابزار دقیق swagelok چه نقشی در سیستم های کنترلی دارند؟ انواع این اتصالات کدامند؟

اتصالات ابزار دقیق swagelok

اتصالات ابزار دقیق swagelok

نقش اتصالات ابزار دقیق swagelok در سیستم های کنترلی

همانطور که میدانید وظیفه اصلی اتصالات، برقراری ارتباط بین لوله ها یا تیوب ها و یا هر دو به منظور توزیع بهتر سیال است. اتصالات ابزار دقیق گونه ای از اتصالات هستند که بر روی تیوب های نصب می شوند. از انواع اتصالات ابزار دقیق می توان به سه راهی ها، کانکتور ها، شیر ها، زانویی ها، زانویی های ۴۵ درجه و… اشاره کرد. از دو نوع پرکاربرد اتصالات سوئیچ لاک می توان به چک ولو ها و پلاگ ولو ها اشاره کرد.

پلاگ ولوها

این اتصالات از لحاظ قیمتی بسیار به صرفه بوده و به راحتی می توان آن ها را جایگزین بال ولو ها کرد. این نوع از اتصالات قادر است به اندازه یک ربع دایره با گشتاور پایین دوران انجام دهد. چک ولو ها به گونه ای طراحی شده اند که به طور کامل یک جریان را قطع و یا وصل کنند.

چک ولوها

چک ولوها قادر هستند عبور جریان سیال را در یک سمت محدود کنند. همچنین این نوع از اتصالات در سیستم های با فشار بالا و سیستم های با فشار پایین عملکرد خوبی از خود نشان داده اند.