اتصالات ابزار دقیق vee lok

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : تجهیزات کنترلی بدون دیدگاه

اتصالات ابزار دقیق vee lok در دسته اتصالاتی قرار دارند که روند توزیع و پخش سیالات خاص را بر عهده دارند. به طور کلی قطعات مکانیکال موجود در صنعت ابزار از لوله ها، تیوب ها، اتصالات و شیر ها تشکیل شده اند. از آن جایی که تجهیزات دائما در تحت تنش های فشاری و دمایی بالایی قرار دارند، جنس استیل برای ساخت آن ها در نظر گرفته می شود.

فلز استیل مقاومت بالایی در برابر خوردگی و مواد شیمیایی دارد. از جمله اتصالات ابزار دقیق vee lok می توان به شیر های توپی، شیر های سوزنی، شیر های یکطرفه و چند راهه ها اشاره کرد. اما ابزار دقیق و ویژگی های مربوط آن چیست ؟

ابزار دقیق چیست؟

ابزار دقیق به عنوان زیر ساخت کنترل یک فرآیند و یا کنترل جریان سیال، شناخته می شود. این تجهیزات بسته به نوع فرآیند و کنترلی که باید انجام دهند، از ابزار و تجهیزات گوناگونی استفاده می کنند. به طور مثال هنگامی که این تجهیزات وظیفه کنترل دمای فرآیندی را برعهده دارند باید از تجهیزاتی مانند ، ترانسمیتر دما، نمایشگر دما و ترمومتر استفاده کنند.

اتصالات ابزار دقیق vee lok

vee lok اتصالات ابزار دقیق

کاربرد اتصالات ابزار دقیق vee lok در صنایع نفت و گاز

به طور کلی در صنایع نفت و گاز، سیالاتی از قبیل نفت، گاز و آب جریان دارند. این سیالات برای آن که از محیطی به محیط دیگری منتقل شوند، به لوله کشی و اتصالاتی جهت توزیع، نیاز دارند. برای اندازه گیری میزان فشار و دمای سیالات موجود، از اتصالات ابزار دقیق استفاده می شود.

این اتصالات در بیشتر روی تیوب ها نصب شده و نوع پرکاربرد آن اتصالات ابزار دقیق فشاری است. به طور کلی تیوب ها ضخامت کمتری از لوبه ها داشته و به همین دلیل قابلیت رزوه شدن ندارند. در صورتیکه از اتصالات ابزار دقیق برای اتصال تیوب و لوله استفاده شود به آن کانکتور و در صورتی که برای اتصال تیوب به تیوب استفاده شود به آن اتصال یونیون گفته می شود.