اتصالات استیل ابزار دقیق

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : تجهیزات کنترلی بدون دیدگاه

اتصالات استیل ابزار دقیق عبارتند از فیتینگ ها، لوله استیل، زانویی ها، شیر های گازی و توپی، شیرهای یکطرفه، شیرهای چند راهه و غیره. در واقع فلز استیل به دلیل مقاومت بسیار بالایی که در برابر فشار و دمای بسیار بالا دارد، امروزه مورد استفاده صنعتگران قرار گرفته است. اما ابزار دقیق چیست؟

ابزار دقیق

به طور کلی از ابزار دقیق به عنوان علم اندازه گیری پارامترهایی نظیر فشار، دما و همچنین کنترل یک فرآیند به شمار می آید. در بحث کنترل فرآیند ها، مدار فرمان دستورات مربوطه را از طریق انواع دستگاه های ابزار دقیق به اکچویتور یا عملگر ارسال می کند. عملگرها در واقع دستورات ارسالی را عملیاتی میکنند. از انواع آن ها می توان به عملگر پنوماتیکی، عملگر دیجیتالی و … اشاره کرد.

اتصالات استیل ابزار دقیق

اتصالات استیل ابزار دقیق

اتصالات استیل ابزار دقیق در صنعت

به طور کلی اتصالات نقش مهمی و حیاتی در صنعت دارند. فلز استیل به دلیل مقاومت بالایی که در برابر فشار و دمای بالا از خود نشان می دهد، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی اتصالات استیل به سه دسته اتصالات جوشی استیل، اتصالات رزوه ای استیل و اتصالات سوکت ولو اشاره کرد.

کاربرد اتصالات ابزار دقیق

از آنجایی که انتقال و پخش گازهای خالص و نیمه خالص در آزمایشگاه از اهمیت بالایی برخوردار است، به طور معمول از اتصالات استیلی استفاده می شود. فیتینگ ها، اتصالات و تمام تجهیزات مخصوص توزیع و پخش سیالات، از استیل ۳۱۶ یا برنج استفاده می شود. مقاومت بالای این استیل در تجهیزات ابزار دقیق، در برابر مواد شیمیایی و همچنین مقاومت بالای این فلز در برابر تنش های فشاری عمده دلایل استفاده از این فلز را در تجهیزات ابزار دقیق تشکیل می دهد. همچنین از آنجایی که اتصالات استیل دارای دقت بالا در سایز بندی هستند و احتمال نشت سیال در این اتصالات بسیار پایین است، استفاده از اتصالات استیلی در صنعت ابزار دقیق رو به افزایش است