اتصالات سوئیچ لاک

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : تجهیزات کنترلی بدون دیدگاه

اتصالات سوئیچ لاک به عنوان یکی از انواع اتصالات پر کاربرد در صنعت شناخته می شود. چرا که این شرکت تمام استاندارد های مربوط به اتصالات را رعایت کرده و محصولات خود را با کیفیت بالا در اختیار صنعتگران قرار می دهد.

به طور کلی لوله کشی به منظور انتقال، جابجایی و یا توزیع یک سیال چه به صورت گاز و چه به صورت مایع انجام می پذیرد. یک مسیر لوله کشی شده از اتصالات گوناگونی به منظور توزیع بهتر جریان سیال، استفاده می کند. مزیت استفاده از اتصالات تنها به توزیع بهتر سیال منتهی نمیشود. استفاده از اتصالات باعث می شود که در هنگام بروز مشکل در بخشی از خطوط انتقال سیال تنها همان بخش نورد تعمیر و یا تعویض قرار بگیرد و نیاز به تعویض کل شبکه لوله کشی نباشد. اما انواع اتصالات سوئیچ لاک کدامند؟ این اتصالات چه ویژگی هایی دارند؟

اتصالات سوئیچ لاک

اتصالات سوئیچ لاک

انواع اتصالات سوئیچ لاک

از انواع اتصالات این شرکت می توان به بالو ولو، نیدل ولو، پلاگ ولو، چک ولو و غیره اشاره کرد.

بالو ولو

به طور کلی بالو ولوها برای مواردی به کار می روند که نیاز به ضریب ایمنی بالایی است. این نوع از اتصالات برای بدون نشت و چکه بوده و در صورت عبور دبی جریان بالا از سیال مورد به صورت دستی و یا پنوماتیکی قابل استفاده هستند. بالو ولوها به گونه ای طراحی شده اند که کمترین نشتی را نسبت به سایر اتصالات دارا باشد.

نیدل ولو

به طور کلی از نیدل ولوها در شبکه لوله کشی به منظور کنترل جریان و همچنین قطع و وصل جریان استفاده می شود. نیدل ولوها به سبب طراحی منحصر به فردی که دارند قادر هستند به طور مداوم به کنترل سیال بپردازند. این نوع از اتصالات دارای جنس ها و سایز بندی های متفاوت بوده و در برابر خوردگی و فشار ناشی از سیالات از خود مقاومت نشان می دهد.