ترانسمیتر اختلاف فشار ویکا چیست؟

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : مقالات ابزار دقیق بدون دیدگاه

ترانسمیتر اختلاف فشار ویکا یا به اختصار DPT برای اندازه گیری تفاوت فشار در دو نقطه متفاوت از یک فرآیند به کار می رود. ترانسمیتر اختلاف فشار ویکا ابتدا فشار را اندازه گیری کرده و سپس فشار اندازه گیری شده را به یک سیگنال الکتریکی تبدیل می کند.

سیگنال الکتریکی تولید شده را می توان به به عنوان یکی از مهمترین اجزای آن می توان عمل خروجی را به این شکل انجام داد که سیگنال الکتریکی تولید شده در خروجی ترانسمیتر اختلاف فشار ویکا را قادر خواهد بود به عنوان سیگنال ورودی به کنترلر،نگهدارنده نمایشگر یا تجهیزات مشابه ارسال کرد.

از ترانسمیتر اختلاف فشار ویکا می توان در صتایع گاز، آب و سیستم هایی که در آن ها نیاز به اندازه گیری دقیق مقادیر فشار برای طیف وسیعی از شرایط محیطی استفاده کرد. در حقیقت ترانسمیتر اختلاف فشار ویکا برای اندازه گیری دقیق اختلاف فشار بین دو نقطه استفاده می شود. شما وقتی از یک فشارسنج معمولی استفاده می کنید در حقیقت فشار سیستم یا فشار محل موردنظر را با توجه به فشار استاندارد یک اتمسفر اندازه گیری می کنید.

اما وقتی از ترانسمیتر اختلاف فشار صحبت می شود در واقع شما قصد دارید که اختلاف فشار دو سیستم را با یکدیگر اندازه گیری کنید.در ترانسمیتر اختلاف فشار ویکا از دیافراگم سیل برای اتصال با سیال استفاده می شود و همینطور از مینفولد ولو استفاده می شود.

ترانسمیتر اختلاف فشار ویکا

ویژگی ها و مزیت های ترانسمیتر اختلاف فشار ویکا

ترانسمیتر اختلاف فشار ویکا مزیت های و ویژگی های مختلفی دارد که در این جا به چند مورد آن اشاره می نماییم. مهمترین مزیت استفاده از ترانسمیتر را می توان به این مورد ربط داد که شما برای هرکدام از سیستم ها یک فشارسنج معمولی با یک ترانسمیتر فشار را استفاده کنید و سپس داده های استفاده از آن ها را با یکدیگر مقایسه نمایید،

اما در ترانسمیتر فشار تفاضلی شما دو ورودی در اختیار دارید که هرکدام از آن ها را می توانید به یک سیستم وصل کنید. در نتیجه سنسور یا حسگر استفاده شده در این ترانسمیتر ها نسبت به اختلاف فشار آن ها واکنش نشان داده و عدد نهایی به صورت عقربه یاداده دیجیتال برای ما به نمایش در می آید. از جمله ویژگی های مهم ترانسمیتر ویکا استفاده از رنج فشار است که قابلیت تنظیم روی سه فشار مختلف را دارد.

دمای کاری ترانسمیتر  ویکا باید در هر شرایطی بین 20 تا 70 درجه سانتیگراد باشد. البته این دمای کاری آن است و دمای متوسط در ترانسمیتر اختلاف فشار ویکا بین 0تا 60 درجه سانتیگراد تنظیم میشود. دقت ترانسمیتر اختلاف فشار ویکا بسیار خوب بوده و در کلاس 1 قرار دارد و مدت پاسخگویی آن از 5. تا 30 ثانیه می باشد.

در ترانسمیتر اختلاف فشار ویکا نمایشگر آن LCD همراه بانمایش واحد می باشد. خروجی 10 وات و 20 میلی آمپر از دیگر ویژگی های آن می باشد. ولتاژ تغذیه این دستگاه ها در برخی از 16 تا 28 توان دارد و در برخی دیگر از 16 تا 35 توان دارد. نرخ حفاظت این ترانسمیتر ها نیز 54 می باشد و دارای تاییدیه CE می باشند و همچنین نصب آن ها به صورت توکار یا روکار می باشد.

ترانسمیتر اختلاف فشار ویکا

کاربردهای این دستگاه ها

در ساخت ترانسمیتر اختلاف فشار ویکا از سنسورهای میکروالکترومکانیک و فن آوری های جدید استفاده شده است که باعث عملکرد خوب این محصول با کلاس دقت 1 می باشد. می توان از ترانسمیتر اختلاف فشار برای اندازه گیری محاسبه مقادیر فشار مثبت، منفی یا اختلاف فشار استفاده کرد.

از دیگر مزایای این دستگاه ها این مورد می باشد که آن ها را می توان در خروجی علاوه بر تولید سیگنال الکتریکی می توان به نمایش همزمان مقادیر فشار اندازه گیری شده اشاره کرد. بنابراین می توان از این مدل به عنوان گیج اختلاف فشار نیز استفاده کرد.

از ترانسمیتر ویکا در فن و فیلتر می توان بهره برد. آن را می توان در سیستم های صنعتی نیز استفاده کرد. در تجهیزات کوره نیز ترانسمیتر اختلاف فشار ویکا به خوبی استفاده می شود. در ساخت دستگاه های پزشکی و دارویی نیز ترانسمیتر اختلاف فشار ویکا استفاده می شود. تجهیزات کوره نیز شامل ترانسمیتر  ویکا می باشد.

ترانسمیتر اختلاف فشار ویکا چگونه کار می کند؟

زمانی که درباره ترانسمیتر اختلاف فشار صحبت می کنیم، یعنی ما میخواهیم فشار دو نقطه را با یکدیگر مقایسه نماییم. برخی از ترانسمیتر اختلاف فشار را که تفضلی نامیده می شوند می توان به دو سیستم مجزا متصل کرد. این دو ورودی دارای دو علامت با حروف انگلیسی است که با H و l نمایش داده می شود.

حرف انگلیسی h نمایش دهنده ورودی با فشار بالاتر است و از حرف l برای سیستم با فشار پایین استفاده می شود. در مرحله بعد این دو ورودی را همان طور که گفتیم به دو سیستم مجزا متصل می کنیم و در بخش داخلی ترانسمیتر، یک حسگر به کار برده شده است.

ترانسمیتر اختلاف فشار ویکا

انواع ترانسمیتر اختلاف فشار ویکا

بحث ترانسمیتر فشار تفضلی بسیار مقوله ای پیچیده است و ما نمی توانیم آن را در یک مطلب کوتاه معرفی کنیم. اما بهتر است در پایان مطلب دو نوع از این ترانسمیتر ها را به شما معرفی کنیم که از لحاظ کاربرد و هم از لحاظ نصب با هم متفاوت می باشند.

یکی از آن ها ترانسمیتر فشار ویکا اینترنال می باشد که به صورت سری نصب شده و فرآیند نصب آن ها کاملا در جهت جریان خطوط لوله می باشد. نوع دیگر آن ها ترانسمیتر فشار ویکا اکسترنال می باشد که نصب آن به صورت یک زایده اضافی و برجسته است و اندازه گیری فشار در آن محدودتر است.

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان پتروکاسپین در زمینه ی خرید ترانسمیتر اختلاف فشار ویکا ،پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

41805 – 021