ترانسمیتر فشار ابزار دقیق

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : ترانسمیتر فشار, مقالات ابزار دقیق بدون دیدگاه

یکی از پر مصرفترین وسایل ابزار دقیق در واحدهاي صنعتی، ترانسمیترهاي فشار می باشند که براي اندازه گیري فشار، اختلاف فشار، جریان سیالات و ارتفاع مایعات به کار می رود.

این نوع ترانسمیتر در دو نوع اندازه گیر اختلاف فشار و فشار وجود دارد که بسته به کاربرد و طراحی پروسس به کار گرفته می شوند:

1 ترانسمیتر اختلاف فشار

این نوع ترانسمیترها اختلاف دو فشار را اندازه گیري می کنند. لذا براي تست و کالیبراسیون آنها ورودي قسمت فشار پایین  (Low Pressure)  آنرا در فشار اتمسفر آزاد گذاشته و به قسمت فشار بالا  مقدار معینی از فشار اعمال کرده آنگاه ترانسمیتر را در فشارهاي مختلف تست یا کالیبراسیون میکنیم.

جهت تست و کالیبراسیون این نوع دستگاهها در واحد، از انواع پمپ دستی (Hand Pump)  با دقت مناسب و در کارگاه از کالیبراتور استفاده می شود.

براي تامین ولتاژ الکتریکی، توسط یک منبع تغذیه ولتاژ 24 ولت جریان مستقیم به آنها اعمال می کنیم.

2- ترانسمیتر فشار  PT

این نوع ترانسمیتر تنها یک فشار را از یک نقطه اندازه گیري می کند. کالیبراسیون و تست ترانسمیترهاي فشار همانند ترانسمیترهاي اختلاف فشار می باشد، با این تفاوت که این ترانسمیترها فقط به یک فشار متصل میشوند.

ترانسمیتر فشار ابزار دقیق

ترانسمیتر فشار پتروکاسپین

یک DPT  از قسمتهاي زیر تشکیل شده است:

یک Cell  قسمت که شامل سنسور فشار می باشد معمولاً شامل دو قسمت Low و High است قسمت دیگر دیگر یک مدار الکترونیکی می باشد که خروجی حاصل از سنسور را به سیگنال 4-20 میلی آمپر تبدیل میکند. انتهای Cell به یک Manifold وصل می شود که کار گذاشتن در سرویس و یا از سرویس خارج کردن آن راحت تر می کند.

سوئیچ فشار (pressure switch)

سوییچ هاي تحریک شونده با فشار انواع مختلفی دارند که معمولاً با استفاده از بیلوز یا دیافراگم ساخته شده اند.  این سوییچ ها داراي یک پیچ تنظیم هستند که با استفاده از آن می توانSet point  مورد نظر را براي سوییچ تعریف کرد هر سوییچ را می توان با توجه به نیاز به عنوان سوییچ Low یا High به کار برد و فقط باید توجه داشت که اگر به عنوان سوییچ High  به کار می رود

باید براي کالیبره کردن آن فشار را از کم شروع کرده تا به نقطه مورد نظر برسیم و اگر براي سوییچ Low   به کار می رود بالعکس باید عمل کرد.

براي بستن سوییچ ها باید توجه داشت که طوري سیم بندي شوند که در حالت عادي پروسس کلید در حالت بسته باشند سوئیچ های low به طور N.O و سوئیچ های High  به صورت N.Cبسته می شوند .

جهت اطلاع از آخرین قیمت و فروش ترانسمیتر فشار ابزار دقیق می توانید با کارشناسان پتروکاسپین با شماره تلفن 41805 – 021 تماس حاصل فرمایید.

مطالب مشابه