ترانسمیتر فشار دیافراگمی

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : ترانسمیتر فشار بدون دیدگاه

Diaphragm Pressure transmitter

ترانسمیتر فشار دیافراگمی یکی از اقلام پر مصرف در تجهیزات ابزاردقیق در صنایع بوده که از مهمترین موارد مصرف می توان به اندازه گیری مقدار فشار در سیستم های ابزاردقیق و سیستم های سنجش فشار می باشد.

از مزایای ترانسمیتر دیافراگمی می توان به قیمت مناسب و حجم کوچک تر نسبت به ترانسمیترهای معمولی می باشد. از کمپانی های بزرگ تولید کننده ترانسمیتر فشار دیافراگمی می توان به شرکت ویکا آلمان ، ترافاگ ، ایندومارت کانادا ، نوافیما ایتالیا ، زیمنس اشاره نمود.

ترانسمیتر فشار دیافراگمی و نقش آن در سیستم های ابزار دقیق

ترانسمیتر فشار دیافراگمی یکی از انواع تجهیزات سیستم ابزار دقیق است که تغییرات فشار اعمال شده در مقطع دلخواه را به خروجی الکتریکی یا نیوماتیکی تبدیل می کند. از سیگنال خروجی این ترانسمیتر می توان در مدارهای الکترونیکی به جهت کنترل فرآیندها در سیستم های اتوماسیون استفاده کرد.

این نوع از ترانسمیتر فشار مانند ترانسمیتر فشار زیمنس یا ترانسمیتر فشار دانفوس، وظیفه اندازه گیری فشار را بر عهده دارد. اما با ترانسمیتر فشار سوزنی یک تفاوت عمده داشته که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

ترانسمیتر فشار دیافراگمی

ترانسمیتر فشار دیافراگمی پتروکاسپین

انواع ترانسمیتر فشار دیافراگمی

  • ترانسمیتر دیافراگمی آنالوگ
  • ترانسمیتر دیافراگمی دیجیتال
  • ترانسمیتر دیافراگمی Wika
  • ترانسمیتر دیافراگمی trafag
  • سنسور فشار دیافراگمی

ترانسمیتر فشار دیافراگمی با ترانسمیتر فشار سوزنی چه تفاوتی دارد؟

به طور کلی زمانی که صحبت از سیالات لزج و چسبنده با ویسکوزیته بالا به میان می آید، پیشنهاد می شود که از مبدل فشار دیافراگمی استفاده گردد. از آنجایی که ترانسمیتر فشار سوزنی برای سنجش فشار از حفره های باریکی تحت عنوان سوزن استفاده می کند، در سنجش فشار سیالات ویسکوز و لزج دچار مشکل می شود.

چرا که این سیالات به دلیل لزجت بالای خود درون حفره ها گیر کرده و به این ترتیب در سیستم اندازه گیری ترانسمیتر فشار سوزنی اختلال ایجاد می کند.

استفاده از مبدل فشار دیافراگمی برای سنجش فشار سیالات اسیدی

به طور کلی سنجش فشار سیالاتی که دارای ماهیت اسیدی و خورندگی هستند، برای سیستم های ابزار دقیق به جهت کنترل فرآیند ها مشکلات متعددی را به وجود آورده است‌. چرا که این گونه از سیالات پس از مدتی باعث از بین رفتن وسایل و تجهیزات اندازه گیری فشار می شوند و در صورتی که از ترانسمیتر های مناسبی برای سنجش فشار این سیالات استفاده نگردد،

پیوسته دچار هزینه های اضافی خواهیم شد. به همین دلیل در اکثر موارد از مبدل فشار دیافراگمی برای سنجش فشار این سیالات استفاده می گردد. این مبدل فشار از جنس های مختلفی ساخته شده است اما به طور کلی برای سیالات اسیدی از مبدل فشاری با جنس استنلس استیل استفاده می گردد.

نحوه عملکرد ترانسمیتر فشار دیافراگمی

این نوع از سنسور های فشار عملکرد به خصوصی از خود نشان می دهند. این مبدل ها به جای آن که از حفره و منافذی برای سنجش فشار استفاده کنند، از یک صفحه فلزی که جنس آن متناسب با سیالات مورد انتخاب می گردد، استفاده می کنند.

سیال به این صفحه برخورد کرده و به آن فشار وارد می کند‌. مبدل دیافراگمی این فشار را به سیگنال های الکتریکی تبدیل کرده و آن ها را برای کنترل فرآیندها وارد مدارهای الکترونیکی می کند.

ترانسمیتر فشار دیافراگمی

ترانسمیتر فشار دیافراگمی

ترانسمیتر فشار دیافراگمی پتروکاسپین

برای تبدیل کمیت فشار به سیگنال های خروجی 4 تا ۲۰ میلی آمپر از تجهیزاتی به نام ترانسمیتر فشار استفاده می گردد.

ترانسمیترها برای رنج های مختلف کاری عرضه می گردند و برخی از انواع آنها نمایشگر نیز دارند و مقدار فشار را نیز نمایش می دهند.

جهت اطلاع از آخرین قیمت ترانسمیتر فشار و مشاوره در انتخاب با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.