ترانسمیتر فشار روزمونت

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : ترانسمیتر فشار بدون دیدگاه

Rosemount Pressure transmitter

ترانسمیتر فشار روزمونت جهت سنجش و انتقال داده های مقدار فشار در خطوط ابزاردقیق بوده که با کیفیت بالا و دقت خوب به عنوان یکی از انتخاب های اول در تجهیزات ابزاردقیق می باشد.

ترانسمیتر فشار با تنوع در رنج تولیدات امکان انتخاب بر اساس نیازهای سیستم اتوماسیون و ابزاردقیق را فراهم می نماید.

ترانسمیتر فشار روزمونت و نحوه کارکرد آن

ترانسمیتر فشار روزمونت در انواع مختلفی وجود دارد و به همین ترتیب نحوه کارکرد آن ها متفاوت است. اما پرکاربردترین ترانسمیتر تولید شده توسط شرکت روزمونت به گونه ای طراحی شده است که فشار به یک سیگنال الکتریکی آنالوگ تبدیل می کند.

اما نحوه تبدیل فشار در این دستگاه به چه صورتی است. این دستگاه از یک دیافراگم و مقاومت الکتریکی تشکیل شده است. تغییرات فشار سیال مورد نظر باعث تغییر شکل دیافراگم می شود. دیافراگم در اکثر موارد به صورت یک صفحه تخت و یا با انحنای جزئی در مدار قرار میگیرد.

از آنجایی که دیافراگم به مقاومت الکتریکی متصل است، تغییرات در شکل آن باعث تغییر در مقاومت الکتریکی شده و به این ترتیب میزان جریان الکتریکی عبوری متناسب با تغییرات فشار تغییر خواهد کرد. به طور کلی خروجی ترانسمیتر هایی مانند ترانسمیتر دانفوس، ترانسمیتر تفاضلی و ترانسمیتر روزمونت  به سه دسته کلی تقسیم بندی می شود.

میلی ولت، ولتاژ و مبدل هایی که خروجی آن ها ۴ تا ۲۰ میلی آمپر است.مبدل های میلی ولت بسیار ارزان قیمت تر از سایر ترانسمیتر ها هستند. به طور کلی خروجی این مولد ها تقریبا ۳۰ میلی ولت است و این خروجی به طور مستقیم از تغییرات فشار تاثیر می پذیرد.

مبدل هایی که خروجی آن ها در حد ولتاژ است، بازده بالاتری داشته و خروجی آن ها بین ۰ تا ۵ و یا ۰ تا ۱۰ ولت قابل تغییر است‌. اما مبدل هایی با خروجی ۴ تا ۲۰ میلی آمپر، نویز کمتری خواهند داشت و از این مبدل ها بیشتر برای مسافت های طولانی استفاده می شود.

ترانسمیتر فشار روزمونت

ترانسمیتر فشار روزمونت پتروکاسپین

انواع ترانسمیتر فشار روزمونت

  • ترانسمیتر روزمونت 3051
  • ترانسمیتر روزمونت 2051
  • ترانسمیتر روزمونت 1151
  • ترانسمیتر اختلاف فشار روزمونت
  • سنسور فشار روزمونت

مزایای استفاده از ترانسمیتر فشار روزمونت

ترانسمیتر فشار روزمونت مزایای بیشماری دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • این ترانسمیتر فشار قابلیت آن را دارد که در یک مدار الکتریکی قرار گیرد چرا که از طریق آن مدار به کنترل سایر فرآیندها بپردازد.
  • این محصول شرکت روزمونت قادر است فشار مورد نظر را نسبت به فشار جو اندازه گیری کند.
  • ترانسمیترهای های تولید شده به گونه ای طراحی شده اند که با هر محیطی سازگاری داشته باشند و در برابر رطوبت و عوامل شیمیایی از خود مقاومت نشان دهند. حتی در صورتی که از این مبدل ها به صورت مستغرق استفاده شود، از کارایی آن ها کاسته نخواهد شد.
  • در اکثر سیستم ابن مبدل ها از پیزوالکتریک استفاده می شود. به طور کلی پیزو الکتریک ها به گونه رفتار می کنند که تحت اثر تنش و نیروهای فشاری و کششی از خود، الکتریسیته تولید می کنند. این مواد که تحت عنوان مواد هوشمند شناخته می شوند در برابر میدان های تابشی و مغناطیسی از خود مقاومت نشان می دهند.

ترانسمیتر فشار روزمونت

ترانسمیتر فشار روزمونت

ترانسمیتر فشار پتروکاسپین

برای تبدیل کمیت فشار به سیگنال های خروجی 4 تا ۲۰ میلی آمپر از تجهیزاتی به نام ترانسمیتر فشار استفاده می گردد.

ترانسمیترها برای رنج های مختلف کاری عرضه می گردند و برخی از انواع آنها نمایشگر نیز دارند و مقدار فشار را نیز نمایش می دهند.

جهت اطلاع از آخرین قیمت ترانسمیتر فشار و مشاوره در انتخاب با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.