ترانسمیتر فشار زیمنس

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : ترانسمیتر فشار بدون دیدگاه

Siemens Pressure transmitter

ترانسمیتر فشار زیمنس ساخت کشور آلمان بوده و جز با کیفیت ترین سازنده های ابزاردقیق در اروپا می باشد. ترانسمیتر زیمنس جهت سنجش و انتقال داده های مقدار فشار در خطوط ابزاردقیق بوده که با کیفیت بالا و دقت خوب به عنوان یکی از انتخاب های اول در تجهیزات ابزاردقیق می باشد.

ترانسمیتر زیمنس با تنوع در رنج تولیدات امکان انتخاب بر اساس نیازهای سیستم اتوماسیون و ابزاردقیق را فراهم می نماید.

 ترانسمیتر فشار زیمنس چه عملکردی دارد؟

ترانسمیتر فشار زیمنس یکی از انواع مبدل های رایج در صنعت سیستم های ابزار دقیق است‌. شرکت زیمنس برای ارضاء تمام نیاز ها انواع مختلفی از ترانسمیترها را از قبیل ترانسمیتر فشار تفاضلی، ترانسمیتر فشار دیافراگمی و … را روانه بازار کرده است.

به طور کلی فشار یکی از انواع کمیت هایی هست که نقش اساسی و کلیدی را برای کنترل فرآیند ها ایفا می کند. در واقع ترانسمیترهای فشار وظیفه دارند تا فشار اندازه گیری شده را به سیگنال های الکتریکی تبدیل کنند تا کنترلر های عملکرد بهتری را از خود به معرض نمایش بگذارند.

ترانسمیتر فشار زیمنس

ترانسمیتر فشار زیمنس پتروکاسپین

انواع ترانسمیتر فشار زیمنس

  • پرشر فشار زیمنس
  • کنترل فشار زیمنس
  • ترانسمیتر اختلاف فشار زیمنس
  • سنسور فشار زیمنس

ویژگی های ترانسمیتر فشار زیمنس

یکی از مشکلاتی که در سیستم های کنترلی بروز می دهد، وجود نویز و خطا در سیستم های اندازه گیری است. مبدل های فشار زیمنس به گونه ای طراحی شده اند که سیگنال خروجی خود را در بازه بین ۴ تا ۲۰ میلی آمپر ارسال کنند و به این ترتیب کمتر از نویز ها تاثیر خواهند پذیرفت.

لازم به ذکر است که نوع دیگری از ترانسمیترهای فشار تولید شده توسط شرکت زیمنس وجود دارد که خروجی آن ها بر حسب پارامترهای نیوماتیکی است. در اکثر موارد خروجی این نوع از ترانسمیتر ها در بازه ۳ تا ۱۵ پوند بر اینچ مربع قرار دارد.

همچنین مبدل فشار زیمنس قادر است تمامی سیگنال های الکتریکی خود را تقویت کرده و یا آن ها را فیلتر کند. به این ترتیب میزان خطا در اطلاعات تا حد زیادی کاهش پیدا خواهد کرد.

عواملی که بر روی ترانسمیتر فشار زیمنس تاثیر گذار است؟

به طور کلی عواملی محیطی تاثیر زیادی بر روی نتایج حاصل از اندازه گیری شده خواهند گذاشت. دما یکی از عوامل محیطی است که بر روی عملکرد ترانسمیتر تاثیر گذار است. تمام مبدل های فشار دیتاشیت مخصوص به خود را دارند.

در هنگام خرید به دمای کاری این مبدل ها توجه کنید. در صورتی که دمای محیط و یا سیال مورد نظر از دمای کاری مبدل ها بیشتر باشد، ترانسمیتر به مرور آسیب دیده و از بین می رود. از دیگر عواملی که بر روی ترانسمیتر فشار تاثیر گذار است، لرزش و شوک های لحظه ای است.

در صورتی که مبزان لرزش ها و شوک های محیط زیاد باشد، دوام و پایداری ترانسمیتر فشار کاهش پیدا خواهد کرد تا جایی که دیگر عملکرد قبلی را نخواهد داشت. چرا که وجود لرزش های پی در پی باعث میشود که کالیبراسیون مبدل فشار از بین رود و بازه تلرانسی آن افزایش پیدا کند.

به این ترتیب به مقادیر ارائه شده توسط ترانسمیتر هایی که در معرض ارزش و یا شوک قرار دارند، نمی توان اعتماد کرد. بنابراین حتی الامکان باید ترانسمیتر فشار را در موقعیت هایی قرار داد که احتمال شوک و لرزش به حداقل میزان خود رسیده باشد.

ترانسمیتر فشار زیمنس

ترانسمیتر فشار زیمنس

ترانسمیتر فشار پتروکاسپین

برای تبدیل کمیت فشار به سیگنال های خروجی 4 تا ۲۰ میلی آمپر از تجهیزاتی به نام ترانسمیتر فشار استفاده می گردد.

جهت اطلاع از آخرین قیمت ترانسمیتر فشار و مشاوره در انتخاب با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.