ترانسمیتر فشار قلمی

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : ترانسمیتر فشار بدون دیدگاه

Pressure transmitter

ترانسمیتر فشار قلمی یکی از اقلام پر مصرف در تجهیزات ابزاردقیق در صنایع بوده که از مهمترین موارد مصرف می توان به اندازه گیری مقدار فشار در سیستم های ابزاردقیق و سیستم های سنجش فشار می باشد.

از مزایای ترانسمیتر فشار می توان به قیمت مناسب و حجم کوچک تر نسبت به ترانسمیترهای معمولی می باشد. از کمپانی های بزرگ تولید کننده ترانسمیتر فشار می توان به شرکت ویکا آلمان ، ترافاگ ، ایندومارت کانادا ، نوافیما ایتالیا ، زیمنس اشاره نمود.

ترانسمیتر فشار قلمی ابزاری برای اندازه گیری فشار سیالات (گاز ها و مایعات) است. در حقیقت فشار همان نیرویی است که مانع از پیشروی مایعات می شود. این نیرو جزء ضروری برای عدم گسترش سیالات است. واحد فشار نیز در اکثر اوقات بر حسب نیرو در واحد سطح بیان می شود.

اعداد بدست آمده از ترانسمیتر در سیستم های کنترل و نظارت بکار گرفته می شوند. اندازه گیری دقیق و پایدار فرآیند، عملکرد بی خطر، قابل اعتماد و سودآور کارخانه را تضمین می کند.

نحوه کارکرد ترانسمیتر فشار قلمی بسیار ساده است. سنسور فشار مقدار فشار مکانیکی را به یک سیگنال الکتریکی تبدیل می کند. سنسور فشار معمولاً از بدنه اصلی و دیافراگم تشکیل شده است.

دیافراگم مهمترین عنصر برای اندازه گیری فشار است. دیافراگم دارای ساختاری مقاوم به کرنش و حساس به فشار است، از این رو به آن گیج کرنش نیز می گویند. دیافراگم تحت تأثیر فشار منحرف می شود. بنابراین، دیافراگم در صورت اعمال فشار تغییر طول می یابد و مقاومت الکتریکی آن تغییر می کند. تغییر در مقاومت الکتریکی دقیقا متناسب با میزان فشار اعمالی است.

ترانسمیتر فشار قلمی

ترانسمیتر فشار قلمی پتروکاسپین

انواع ترانسمیتر فشار قلمی

  • ترانسمیتر قلمی آنالوگ
  • ترانسمیتر قلمی دیجیتال
  • ترانسمیتر قلمی Wika
  • ترانسمیتر قلمی trafag
  • سنسور فشار قلمی

چهار نوع ترانسمیتر فشار وجود دارد: ترانسمیتر فشار قلمی مطلق، گیج ترانسمیتر فشار، ترانسمیتر فشار دیفرانسیلی و ترانسمیتر فشار چند متغیره.

ترانسمیتر فشار قلمی مطلق: این نوع ترانسمیتر که فشار مطلق را تعیین می کند، به خلاء کامل ارجاع داده می شود. فشار اندازه گیری شده از محیط با فشار مرجع در یک اتاق کاملا عایق مقایسه می شود. ترانسمیتر فشار مطلق برای اندازه گیری فشارهایی که تحت تأثیر فشار اتمسفر نیستند استفاده می شود.

گیج ترانسمیتر فشار: از این نوع ترانسمیتر برای اندازه گیری فشار تحت شرایط اتمسفری استفاده می شود. این نوع ترانسمیتر ها به طور گسترده ای در صنایع فرآیند مورد استفاده قرار می گیرند تا فشار مایع، گاز و بخار را اندازه گیری کنند.

ترانسمیتر فشار دیفرانسیلی: این از ترانسمیتر ها تفاوت بین دو فشار را اندازه می گیرند. از آنها در کاربرد های سطحی و جریانی استفاده می شود. هنگامی که برای کاربردهای جریانی مورد استفاده قرار می گیرند، تفاوت بین فشارهای موجود در بالادست و پایین دست لوله ها را اندازه گیری می کنند. از این اختلاف فشار برای محاسبه جریان استفاده می شود.

ترانسمیتر فشار چند متغیره: این نوع از ترانسمیتر ها فشار دو یا چند متغیر در فرآیند را اندازه گیری می کنند. در بسیاری از موارد، آنها جریان حجمی را نیز همراه با فشار و دما اندازه گیری می کنند و از این مقادیر برای محاسبه جریان جرمی استفاده می کنند.

ترانسمیتر فشار قلمی

ترانسمیتر-فشار-قلمی

ترانسمیتر فشار قلمی پتروکاسپین

برای تبدیل کمیت فشار به سیگنال های خروجی 4 تا ۲۰ میلی آمپر از تجهیزاتی به نام ترانسمیتر فشار استفاده می گردد.

ترانسمیترها برای رنج های مختلف کاری عرضه می گردند و برخی از انواع آنها نمایشگر نیز دارند و مقدار فشار را نیز نمایش می دهند.

جهت اطلاع از آخرین قیمت ترانسمیتر فشار قلمی و مشاوره در انتخاب  با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.