برای خرید گیج فشار به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : مقالات ابزار دقیق بدون دیدگاه

با وجود فناوری های جدید که همیشه در دست توسعه است ، خرید گیج فشار مناسب بسیار حائز اهمیت است.همواره جزئیاتی وجود دارد که در صورت عدم اطلاع از آنها ممکن شما را در جهت انتخاب نامناسب گیج فشار سوق دهد، لذا در این مقاله سعی داریم با بیان مشخصات و ویژگی های فشارسنج، کمک شایانی در جهت انتخاب و خرید مناسب شما انجام دهیم.

هنگام کار با مواد پرفشار و اشتعال زا، انتخاب یک فشارسنج مناسب است که می تواند باعث جلوگیری از خطاهای احتمالی فردی شود، برخی خطاها ایمنی را تهدید میکنند در حالی که برخی دیگر کیفیت نتایج را تهدید میکنند، لذا برای اطمینان از امنیت و ایمنی لازم است در هنگام خرید گیج فشار به نکات زیر توجه نماییم:

  • در صورتی که فشار سیال از حد مجاز تجاوز کرده است دستگاه بلافاصله اخطار صادر کند.
  • فشارسنج باید یک عامل ایمنی مناسب را در مواقعی که فشار به طور تصادفی افزایش میابد را فراهم کند.
  • دارای دامنه ی صفر محدود باشد ( منظور از دامنه ی صفر مقدار فشار زنده ای است که میتواند از فشارسنج پاک شود)
  • بتواند همیشه فشار زنده را نمایش دهد به طوریکه قابلیت نمایش کمترین فشار را هم داشته باشد.
  • در صورت آسیب دیدن سنسور بالافاصله فشار را متوقف کند.

در حالی که هیچ ابزاری نمی تواند ایمنی کامل را تضمین کند ، کاربران باید در هنگام خرید گیج فشار به دنبال ویژگی های فوق در یک فشارسنج باشند تا از بروز اشتباهات رایج جلوگیری کنند. در عین حال ، جلوگیری از اشتباهاتی که نتایج یک آزمون را تغییر می دهند نیز مهم است. برای جلوگیری از خطای اندازه گیری ، دستگاه باید:

  • یک رابط کاربری ساده ارائه دهد.
  • واحد های فعلی را به صورت واضح نمایش دهد.
  • راهی برای محدود کردن ویژگی ها و واحدها فقط در مواردی که کاربر نیاز دارد ارائه دهد.
  • در برابر افت و خیزهای آشفته سیال مقاوم باشد و آسیب نبیند.

خرید گیج فشار

سهولت استفاده

در خرید گیج فشار مناسب لازم است به این نکته توجه کنیم که دستگاه ساده ترین رابط ممکن برای تمام ویژگی های آن را ارائه دهد. به طور کلی ، برای استفاده از دستگاه نیازی به کتابچه راهنما ندارید. در حالی که برخی از کالیبراتورهای چند منظوره ممکن است از یک سیستم منو یا عملکرد چند زبانه استفاده کنند ، یک فشارسنج ساده نباید اینگونه باشد.

توابع قابل تنظیم

از آنجا که ابزارهای دیجیتالی برای مدیریت عملکرد خود از سیستم عامل الکترونیکی – به جای قطعات مکانیکی – استفاده می کنند ، از پتانسیل بسیار خوبی برای شخصی سازی برخوردار هستند. در اینجا برخی از خصوصیات مفید در جهت خرید گیج فشار با کیفیت در بازار ارائه شده است.

تست سوپاپ ایمنی فشار : برای آزمایش شیرهای ایمنی فشار لازم است که یک فشارسنج بالافاصله پس از باز شدن شیر ایمنی، با سرعت قابل قبولی مقدار فشار را نمایش دهد، به طوریکه در هنگام خرید گیج فشار به یاد داشته باشید که برخی از فشارسنج ها دارای سرعت متفاوت در نمایش هستند با این حال مسئله ی سرعت در ثبت مقدار فشار بسیار مهم است.

قابلیت اتصال به رایانه : اگر کاربران برای دستیابی به اطلاعات در زمانی مشخص نیازمند دستگاهی مانند رایانه هستند، لذا برخی از گیج های فشار دارای usb جهت اتصال به رایانه هستند.پس در خرید گیج فشار به این نکته توجه کنید.

توجه به دقت اندازه گیری دستگاه قبل از خرید گیج فشار

دقت اندازه گیری فشار در شرایط عملیاتی تا حدودی دشوار است ، زیرا در زمان خرید گیج فشار مشخصات تولید کنندگان اغلب بسیار گیج کننده است. یکی از تفاوت های عمده بین نام های تجاری درواقع تفاوت در دقت دستگاه های آن هاست.

خرید گیج فشار

توجه به تاثیرات دما روی دستگاه قبل از خرید گیج فشار

اگر در بیرون از منزل کار می کنید ، خوانشهای شما ممکن است از آنچه فکر می کنید دقیق تر نباشند. دما نباید روی فشارسنج شما تأثیر بگذارد. به عنوان مثال ، ممکن است “از 18 درجه سانتیگراد تا 28 درجه سانتیگراد” متغییر نشان دهد که این دستگاه دارای جبران دمای نامناسب است. پس در زمان خرید گیج فشار به حساس بودن دستگاه نسبت به دما توجه نمایید.

مانومتر شما باید بگونه ای باشد که بتوانید در فضای باز استفاده کنید ، گیج های فشار نیاز به جبران دمای فعال دارند. برای دستیابی به این هدف ، تولیدکننده، دمای داخلی را با الگوریتم های تصحیح تنظیم می کند تا اندازه گیری فشار را در مواقعی که تغییرات دما وجود دارد تنظیم کند.

توجه به کالیبراسیون کارخانه سازنده قبل از خرید گیج فشار

کالیبراسیون کارخانه فرصتی برای یک تولید کننده است تا بتواند ادعاهای عملکرد دستگاه تولید شده خود را ثابت کند، قبل از خرید گیج فشار نمونه ای از گواهینامه کارخانه را برای دیدن کیفیت کالیبراسیون مشاهده کنید و همچنین بررسی کنید مشخصات Recalibration نیاز به چه مواردی دارد.

فاصله کالیبراسیون: فواصل زمانی کوتاهتر کالیبراسیون به تولید کنندگان این امکان را می دهد تا دقت اولیه خود را بهبود بخشند. اگر فاصله کالیبراسیون 90 روز یا کمتر باشد ، یک فشارسنج می تواند عملکرد خارق العاده ای را نشان دهد. به استثنای صنایع با چرخه کالیبراسیون 90 روزه ، اکثر مشاغل برای مدیریت هزینه های گواهینامه مجدد یک سال خود، برای کالیبراسیون برنامه ریزی می کنند.
گواهی کالیبراسیون : این باید رایگان باشد زیرا ابزارهای مدرن با استفاده از تجهیزات کالیبراسیون خودکار قابل ردیابی با نام NIST تولید میشوند، بنابراین در خرید گیج فشار به دنبال کالیبراسیون از یک آزمایشگاه معتبر ISO 17025 باشید.

خرید گیج فشار

توجه به سنسورها قبل از خرید گیج فشار

سنسورهای جوش داده شده : به طور کلی نمیتوان تشخیص داد که سنسورها کاملا جوش داده شده اند، بنابراین در موقع خرید گیج فشار این مورد را با تولیدکننده بررسی کنید، سنسورهای غیر جوش داده شده از حلقه های دایره ای شکل یا حتی نوار نخ در داخل فشارسنج استفاده میکنند و این موارد گاهی اوقات برای سرویس اکسیژن نیست. این حلقه های دایره ای شکل میتوانند تخریب شوند و هر دو حلقه و نوار نخ دارای پتانسیل نشتی هستند به خصوص اگر از هر چیزی غیر از هوا و ازت استفاده شود.
رطوبت: اگر در مشخصات دستگاه هنگام خرید گیج فشار به شما هشدار داده است از هوای تمیز و خشک استفاده کنید حتما رعایت کنید، این سنسور دیافراگم ایزولاسیون ندارد و مناسب نیست زیرا رطوبت یا آب مایع در نهایت باعث خرابی سنسور خواهد شد.
دیافراگم: در خرید گیج فشار به دنبال سنسورهایی با دیافراگم های ایزوله شده باشید که سازگار با گاز / مایع هستند و از آسیب محافظت می شوند. در طراحی های خوب از فیلتر یا پورت فشار بسیار کمی استفاده می شود که پیچ گوشتی های کوچک یا سواب پنبه ای را از سنسور دور نگه دارد.
محفظه: محفظه اندازه گیر باید با هیدرولیک و مایعات دیگر که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند ، سازگار باشد. حلال ها و مایعات هیدرولیک می توانند به پلی کربنات ها حمله کنند ، بنابراین در زمان خرید گیج فشار به دنبال یک محفظه فلزی باشید. اگر دستگاه دارای پنجره سخت پلاستیکی یا شیشه ای نباشد ، انداختن ابزاری روی صفحه نمایش سبب از بین رفتن آن میشود.
همچنین بپرسید که با افتادن و ضربه ناگهانی برای دستگاه چه اتفاقی می افتد. این اطلاعات معمولاً در بروشور یا دفترچه راهنماي اپراتور قرار ندارند ، اما فشارسنج ها ممکن است در معرض ضربه قرار گیرند ، بنابراین در زمان خرید گیج فشار این اطلاعات مهم است که بدانید.

توجه به باطری ها قبل از خرید گیج فشار

هنگام خرید گیج فشار دریابید که آیا عمر باتری با نیاز برنامه های کاربردی شما مطابقت دارد یا از باتری های استاندارد استفاده شده است یا خیر.
باتری های لیتیوم یک فناوری عالی هستند ، اما لیتیوم 9 ولت گران قیمت است و یافتن آن دشوار است. بسیاری از دستگاه ها برای تعویض باتری ها به درجه ای از جداسازی قطعات احتیاج دارند و اغلب بهم ریختگی آنها دشوار است. در بعضی از طرح ها باید مراقب باشید در هنگام تعویض باتری ها به سنسور یا کابل آن آسیب نرسانید.

آزمایش و تست گیج فشار

در آخر نکته بسیار مهم آزمایش فشارسنج و تست آن است، برگه ها و بروشورها فقط بخشی از اطلاعات را ارائه میدهند، در واقع آزمایش فشار سنج بخشی از فرآیند ارزیابی قبل از خرید میباشد.

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان پتروکاسپین در زمینه ی خرید گیج فشار ،پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

 41805 – 021