لول سوئیچ آب

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : سطح سنج بدون دیدگاه

Level Switch

لول سوئیچ آب دستگاه هایی است که در مخازن مختلف به کار می رود. کار اصلی آن سنجش ارتفاعات مایعات با محتوای مخازن و کنترل آن به واسطه قطع با وصل کردن جریان ورودی و خروجی مواد به محیط مخزن می باشد.

در کل Level Control های متنوعی با توجه به نیاز سیستم مصرف کننده تولید می شوند . Level Switch ها شامل لول سوئیچ شناوری، لرزشی، آلتراسونیک، پره ای، راداری، خازنی، مکانیکی، دیافراگمی، هسته ای هستند که در ذیل به معرفی لول سوئیچ آب پرداخته می شود.
از قدیمی ترین روش های اندازه گیری سطح مایعات، استفاده از خاصیت غوطه وری مواد در سطح مایع و نمایش این تغییرات به کمک اتصال به یک نشان دهنده می باشد.

لول سوئیچ آب پتروکاسپین

سطح سنج شناوری پتروکاسپین

لول سوییچ آب وسیله ایست برای تعیین سطح مایع در تانک. در این نوع از Level Switch ها، تغییر سطح مایع، موجب حرکت شناور داخل محفظه دستگاه می شود و این حرکت از طریق اهرم ارتباطی و چرخش محورها به وسیله بازوی نگهدارنده به کلیدهای جیوه ای منتقل شده و موجب حرکت جیوه داخل کلید از یک سمت به سمت دیگر می گردد که در نهایت باعث برقراری جریان مابين الکترودهای آن می شود.

بطور کلی سیستم کار تمامی لول کنترل های فلوتری به هم شباهت دارد که شامل یک توپ با جسم شناور هستند که چگالی آن از سیال مورد استفاده در سیستم کمتر باشد.
معمولا این شناور به اهرم، سیم با لوله ای متصل است و با بالارفتن شناور، اهرم دریچه ورود سیال به مخزن را می بندد.

همچنین زمانی که سطح سیال در مخزن پایین می آید، جسم شناور نیز بر اثر وزن خود پایین آمده و دوباره دریچه مربوطه باز می شود. بدین طریق می توان فرمان های ON – OFF را به مدارهای الکتریکی ارسال و تجهیزات مختلف از جمله الکترو پمپ ها، سلونوئیدها و غیره را کنترل نمود.

جهت اطلاع از آخرین قیمت لول سوئیچ آب و مشاوره در انتخاب با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.

مطالب مشابه