لول سوئیچ شناوری

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : سطح سنج, مقالات ابزار دقیق بدون دیدگاه

لول سوئیچ شناوری به طور کلی، کنترل کننده های سطح، لول سوئیچ ها یا لول کنترل ها، دستگاه هایی هستند که در مخازن مختلف به کار می روند. کار اصلی آنها سنجش ارتفاعات مایعات یا محتوای مخازن و کنترل آن به واسطه قطع یا وصل کردن جریان ورودی و خروجی مواد به محیط مخزن می باشد.

Level Control های متنوعی با توجه به نیاز سیستم مصرف کننده تولید می شوند. Level Switch ها شامل شناوری، لرزشی، آلتراسونیک، پره ای، راداری، خازنی، مکانیکی، دیافراگمی، هسته ای هستند که در ذیل به معرفی لول سوئیچ شناوری پرداخته می شود.

لول سوئیچ شناوری - پتروکاسپین

لول-سوئیچ-شناوری-پتروکاسپین

از قدیمی ترین روش های اندازه گیری سطح مایعات، استفاده از خاصیت غوطه وری مواد در سطح مایع و نمایش این تغییرات به کمک اتصال به یک نشان دهنده می باشد. هم لول سوییچ شناور وسیله ایست برای تعیین سطح مایع در تانک.

در این نوع از Level Switch ها، تغییر سطح مایع، موجب حرکت شناور داخل محفظه دستگاه می شود و این حرکت از طریق اهرم ارتباطی و چرخش محورها به وسیله بازوی نگهدارنده به کلیدهای جیوه ای منتقل شده و موجب حرکت جیوه داخل کلید از یک سمت به سمت دیگر می گردد که در نهایت باعث برقراری جریان مابين الكترودهای آن می شود.

بطور کلی سیستم کار تمامی لول کنترل های فلوتری به هم شباهت دارد که شامل یک توپ یا جسم شناور هستند که چگالی آن از سیال مورد استفاده در سیستم کمتر باشد. معمولا این شناور به اهرم، سیم یا لوله ای متصل است و با بالارفتن شناور، اهرم دریچه ورود سیال به مخزن را می بندد.

همچنین زمانی که سطح سیال در مخزن پایین می آید، جسم شتاور نیز بر اثر وزن خود پایین آمده و دوباره دریچه مربوطه باز می شود. بدین طریق می توان فرمان های ON – OFF را به مدارهای الکتریکی ارسال و تجهیزات مختلف از جمله الکتروپمپ ها، سلونوئیدها و غیره را کنترل نمود.

جهت اطلاع از آخرین قیمت  لول سوئیچ شناوری و مشاوره در انتخاب با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.

مطالب مشابه