مانومتر دیجیتال

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : مانومتر بدون دیدگاه

Digital manometer

مانومتر دیجیتال یکی از انواع مانومترهای فشار در زمینه تجهیزات اندازه گیری فشار در ابزاردقیق می باشد و این نوع مانومتر با تنوع در تولیدات و انواع مختلف سایز و فشار شرایط مناسبی را برا انتخاب در صنایع فراهم می آورد.

از مهمترین موارد مصرف می توان به اندازه گیری مقدار فشار در سیستم های ابزاردقیق و سیستم های اتوماسیون صنعتی و همچنین خطوط و تاسیسات پایپینگ اشاره نمود.

مانومتر دیجیتال که به صورت دیجیتال و آنالوگ تولید می گردد در دستگاههای مختلفی مانند سیستم های کنترل فشار باد یا هوا ، سیستم های تنظیم و انتقال هوا  ، سیستم های ایمنی باد و تمامی قسمت های که برای نمایش مقدار فشار بر اساس bar یا psi استفاده می گردد.

 مانومتر دیجیتال چه کاربردی در صنعت دارد؟

مانومتر دیجیتال به گونه ای طراحی شده است که اطلاعات حاصل از اندازه گیری فشار را بر روی یک صفحه دیجیتال به معرض نمایش بگذارد. دسته دیگری از مانومتر ها وجود دارند که مقادیر اندازه گیری شده را به صورت آنالوگ نشان می دهند.

به طور کلی از مانومترهای دیجیتال به عنوان فشار سنج مرجع، کنترل فشار و فرآیند ها، تنظیم فشار موجود و اندازه گیری فشار استفاده می شود.یکی از انواع مانومترهای آنالوگ موجود در بازار مانومتر ویکا است.

مانومترهای دیجیتال در مقایسه با این مانومتر از باتری هایی با عمر پایین تر استفاده می کنند و نسبت به آن از قیمت بالاتری نیز برخوردار هستند.

تفاوت مانومتر آنالوگ و مانومتر دیجیتال

مانومترهای دیجیتالی به دلیل دقت بالایی که در اندازه گیری فشار دارند، نسبت به مانومترهای آنالوگ برتری قابل توجهی دارند. همانطور که میدانید مانومترهای آنالوگ برای اندازه گیری فشار و نمایش آن از مکانیزم مکانیکی استفاده می کنند.

استفاده از مکانیزم های نمایش مکانیکی در مانومترها تا آنجایی قابل قبول است که سیستم مورد نظر دارای ارتعاشات و لرزش نباشد. چرا که وجود لرزش باعث افزایش تلرانس مانومتر شده و مانومتر دائما باید کالیبره شود.

به طور کلی در سیستم های با لرزش بالا عمدتا از مانومترهای دیجیتالی استفاده می شود. در برخی از دستگاه های موجود در صنعت به دلیل افزایش سطح ایمنی نیاز است که مقادیر اندازه گیری شده از فاصله دور ثبت و ضبط شود.

در چنین سیستم هایی عمدتا از مانومترهای دیجیتال استفاده می گردد. چرا که مانومترهای آنالوگ دارای صفحه ای به مراتب کوچکتر هستند و امکان تشخیص فشار اندازه گیری شده توسط آن ها از فاصله دور بسیار کم است.

مانومترهای آنالوگ عمدتا از یکی واحد و یکا برای اندازه گیری فشار استفاده می کنند و برای دانستن فشار در مبناهای دیگر نیاز به تبدیل واحد وجود دارد. حال آنکه خروجی مانومترهای دیجیتال را می توان به صورت دستی تغییر داد به گونه ای که مطابق با واحد های دلخواه به نمایش فشار بپردازند.

ویژگی های ساختاری مانومتر دیجیتال

از جمله مشخصات ساختاری مانومترهای دیجیتال می توان به جنس بدنه این مانومترها اشاره کرد. همانطور که می دانید قسمتی از مانومتر ها برای اندازه گیری فشار دائما در تماس با سیال است. در صورتی که سیال مورد نظر دارای خاصیت اسیدی باشد، پس از مدتی باعث آسیب دیدن مانومتر می شود.

به همین دلیل عمدتا بدنه مانومترهای دیجیتالی را از جنس استنلس استیل می سازند تا در برابر خوردگی مقاوم باشد. برخی از مانومترهای دیجیتالی به گونه ای طراحی شده اند که بیشترین و کمترین مقادیر فشار را ثبت و ضبط نمایند.

یکی از نکاتی که باید در نظر داشته باشید آن است که مانومترهای دیجیتال تنها قادر به نمایش فشار موجود در محیط هستند و همانند پرشر سوئیچ فانتینی نمی توانند به صورت خودکار در کنترل آن نقشی داشته باشند.

مانومتر دیجیتال

مانومتر دیجیتال پتروکاسپین

مانومتر فشار دیجیتال با نمایش مقدار سنجش فشار به صورت دقیق و با اعشار در صفحه نمایش دیجیتال امکان نصب در سیستم های اتوماسیون و دریافت اطلاعات دقیق را برای کاربر فراهم می کند.

مانومتر فشار دیجیتال با دقت بالا و تنوع در برندهای سازنده و فشارهای مختلف را می توان انتخاب کرد.

مانومتر دیجیتال پتروکاسپین

سیستم عملکرد مانومتر دیجیتال بر اساس ورود فشار به داخل سیستم و دریافت سنسور و انتقال دیتا به صفحه نمایش بصورت دقیق می باشد.

جهت اطلاع از آخرین قیمت مانومتر و مشاوره در انتخاب با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.

مطالب مشابه