مانومتر ویکا

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : مانومتر بدون دیدگاه

Wika manometer

مانومتر ویکا از بهترین برندهای دنیا در زمینه تجهیزات اندازه گیری فشار در ابزاردقیق می باشد و این شرکت با تنوع در تولیدات و کیفیت بالای محصولات خود توانسته سهم زیادی از صنعت ایران را در اختیار بگیرد.

مانومتر ویکا یکی از اقلام پر مصرف در تجهیزات ابزاردقیق در صنایع بوده که از مهمترین موارد مصرف می توان به اندازه گیری مقدار فشار  در سیستم های ابزاردقیق و سیستم های اتوماسیون صنعتی و همچنین خطوط و تاسیسات پایپینگ اشاره نمود.

مانومتر ویکا که به صورت دیجیتال و آنالوگ تولید می گردد در دستگاههای مختلفی مانند سیستم های کنترل فشار باد یا هوا ، سیستم های تنظیم و انتقال هوا  ، سیستم های ایمنی باد و تمامی قسمت های که برای نمایش مقدار فشار بر اساس bar یا psi استفاده می گردد.

مانومتر ویکا چگونه فشار اندازه گیری شده را نمایش می دهد؟

مانومتر ویکا یکی از ابزارآلات و تجهیزات صنعتی است که در صنایع و سیستم های ابزار دقیق کاربرد بسیار زیادی دارد. این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که فشار سیالات مورد نظر را اندازه گیری کند و از طریق صفحه نمایش خود نشان دهد‌.

مانومترهای تولید شده توسط شرکت ویکا مقادیر اندازه گیری شده را عمدتا به دو صورت دیجیتال و آنالوگ نشان می دهند. مانومتر دیجیتال با استفاده از ابزارآلات و تجهیزات الکترونیکی مانند سون سگمنت به نمایش مقادیر اندازه گیری شده می پردازد اما مانومتر آنالوگ با استفاده از مکانیزم های عقربه ای مقادیر اندازه گیری شده را نشان می دهد.

از مانومترهای ویکا می توان برای اندازه گیری فشار مخازن، تجهیزات سرمایشی و گرمایشی چه پکیج و یا سیستم های گرمایش مرکزی، سیستم های پنوماتیکی و هیدرولیکی و بسیاری از موارد دیگر استفاده کرد.

نکاتی که باید در هنگام خرید مانومتر ویکا به آن توجه کرد

رنج فشار

یکی از مهمترین پارامترهایی که باید در هنگام انتخاب و خرید مانومتر چه از نوع دیجیتال و چه از نوع آنالوگ به آن توجه کرد، بازه فشار قابل اندازه گیری است. در صورتی که به این نکته توجه نشود، ممکن است فشار های بسیار بالا و یا فشار های بسیار پایین مورد نظر کنترل کننده ها، نمایش داده نشود. به علاوه مانومتر پس از مدتی دچار آسیب دیدگی خواهد شد.

کانکشن فشار

به کمک این تعیین مدل این قسمت می توان فشار سیال مورد نظر را اندازه گیری کرد. کانکشن های فشار با توجه به میزان لزجت سیال مورد نظر تعیین می گردند و به طور کلی از مدل دیافراگمی برای سنجش فشار سیالات استفاده می شود.

دقت مانومتر

یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب مانومتر، میزان خطا و تلرانس آن است. هر چه میزان خطای یک مانومتر کمتر باشد در واقع دقت آن بالاتر خواهد بود. به طور کلی برای تنظیم دقت مانومترهای آنالوگ از مانومتر دیجیتال استفاده می گردد.

مانومتر ویکا

مانومتر ویکا

تفاوت مانومتر ویکا و پرشر سوئیچ فانتینی

مطابق با گفته های بالا مانومترها تنها می توانند مقادیر فشار موجود را اندازه گیری کنند. این در حالی است که پرشر سوئیچ ها قادر هستند علاوه بر اندازه گیری فشار موجود سیال موجود، به کنترل فرآیند نیز بپردازند. در واقع این تجهیزات فشار را اندازه گیری می کنند و در صورت عبور آن از حد مجاز، جریان برق متصل به عامل افزایش فشار را قطع می کنند.

مانومتر ویکا بر اساس پارامترهایی چون مقدار سنجش فشار قابل نمایش مانند 0 تا 10 بار 100 بار 150 بار و  500 بار  و بر اساس صفحه نمایش 5 سانت ، 6 سانت ، 10 سانت ، 15 سانت ، صفحه مانومتر تست و نوع اتصال کانکشن بصورت کانکشن از پشت و کانکشن از زیر می باشد.

از لحاظ مقدار دقت در زمان لرزش مانومتر ویکا به دو دسته خشک و روغنی تقسیم بندی می باشد. که در نوع روغنی فاصله بین شیشه مانومتر و عقربه با روغن گلیسیرین پر می شود که باعث دقت در نماش در زمان لرزش سازه و مانومتر می باشد.

مانومتر پتروکاسپین

سیستم عملکرد مانومتر ویکا بر اساس ورود فشار ویکا به داخل لوله ورودی و با فشار وارد کردن به لوله حلزونی باعث باز شدن حلقه شده که با این اتفاق عقربه مانومتر که بر روی لوله نصب شده به حرکت در می آید و بر صفحه مانومتر فشار مقدار سنجش فشار را بر اساس psi یا bar نمایش می دهد.

جهت اطلاع از آخرین قیمت مانومتر و مشاوره در انتخاب با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.

مطالب مشابه