پرشر ترانسمیتر ایندومارت

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : پرشر ترانسمیتر بدون دیدگاه

Indumart Pressure transmitter

پرشر ترانسمیتر ایندومارت از تجهیزات مهم و پرمصرف در سیستم های ابزاردقیق بوده که با سنجش فشار در سیستم و تبدیل به سیگنال های خروجی امکان دریافت گزارش و انتقال اطلاعات به اتوماسیون می باشد.

پرشر ترانسمیتر ساخت کشور کانادا می باشد و جزء بهترین برندهای ابزاردقیق در دنیا می باشد.

پرشر ترانسمیتر ایندومارت یا سنسور فشار ایندومارت، یکی از انواع سنسورهای سنجش فشار مایعات و گازهاست که در مصارف مختلف صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. میزان فشار وارده بر یک سطح، از فرمول میزان نیروی وارده، تقسیم بر سطح اثر نیرو محاسبه می‌شود.

از این رو برای محاسبه‌ی دیجیتالی و دقیق میزان فشار سیالات در صنعت، از سنسورهای فشار استفاده می‌کنند. این سنسورها می‌توانند با تبدیل فشار ورودی به سیگنال‌های دیجیتالی، مقادیر مربوطه را به کامپیوتر ارسال کرده و شرایط مختلف نسبت به تعیین سطح مایعات و کنترل دبی جریان ایفای نقش کنند.

پرشر ترانسمیتر ایندومارت یکی از بهترین برندهای این ادوات ابزار دقیق هستند که ساخت کشور کانادا بوده و نتایج دقیق و قابل اتکایی را تولید می‌کنند.

پرشر ترانسمیتر ایندومارت

پرشر ترانسمیتر ایندومارت پتروکاسپین

انواع پرشر ترانسمیتر ایندومارت

  • پرشر ترانسمیتر (ایندومارت) صنعتی
  • پرشر ترانسمیتر (ایندومارت) با نمایشگر
  • پرشر ترانسمیتر (ایندومارت) نصب پنل
  • پرشر اختلاف ترانسمیتر ایندومارت
  • سنسور ترانسمیتر ایندومارت

انواع پرشر ترانسمیتر ایندومارت

ترانسمیتر فشار در دو مدل کلی قلمی و اسمارت در بازار عرضه می‌شود. مدل‌های قلمی نسبت به نمونه‌های اسمارت قیمت کمتری دارند و سنسورهای اسمارت که از دو روش پروفیباس و هارت برای محاسبه‌ی فشار وارده استفاده می‌کنند، یک سری امکانات اضافی در اختیار کاربر قرار می‌دهند.

از دیگر تفاوت‌های پرشر ترانسمیترهای معمولی و پیشرفته می‌توان به دقت نیم درصدی سنسورهای معمولی در برابر دقت بیست و پنج صدم درصدی ترانسمیترهای اسمارت اشاره کرد. سنسورهای اندازه گیری فشار از نظر نوع فشار اندازه گیری شده نیز به پنج دسته‌ی مطلق، گیج، خلاء، تفاضلی و سیل شده تقسیم می‌شوند.

کاربردهای سنسورهای ترانسمیتر ایندومارت

به طور کلی سنسورهای فشار از سه بخش حسگر، مبدل و تقویت کننده تشکیل می‌شود. اساساً یک ترانسمیتر فشار برای نمایش میزان فشار یک سیال طراحی و تولید می‌شود؛ اما معمولاً نه فقط برای مشاهده، بلکه برای کنترل مشخصه‌های دیگری از سیال مربوطه از ترانسمیتر فشار استفاده می‌کنند.

می‌توان از ترانسمیتر فشار به عنوان ابزاری برای کنترل سرعت و ارتفاع مایعات و یا کنترل جریان گاز استفاده کرد. معمولاً سنسورهای فشار را بر روی لوله‌ها و مخازن سیالات نصب کرده و به کنترل جریان ورودی و یا سطح سیال موجود در آن می‌پردازند.

اندازه گیری جریان، به کمک اثر ونتوری و رابطه‌ی آن با فشار سیستم انجام می‌گیرد. در واقع اختلاف فشار دو طرف لوله ونتوری، با سرعت جریان عبوری از لوله رابطه مستقیم دارد. از این رو می‌توان به سادگی و با نمایش میزان اختلاف فشار، سرعت جریان سیال را محاسبه کرد.

از این رو، می‌توان کاربردهای پرشر ترانسمیتر ایندومارت را به خطوط تولید هیدرولیک و پنوماتیک، ارتفاع سنجی مخازن، صنایع آب، موتورخانه‌ها، صنایع مختلف نفت و گاز، ایجاد فشار خلاء، معادن، دیگ‌های بخار، صنایع غذایی، سیستم‌های ایمنی و … بسط داد.

پرشر ترانسمیتر ایندومارت

پرشر ترانسمیتر ایندومارت

پرشر ترانسمیترهای ایندومارت پتروکاسپین

برای تبدیل کمیت ترانسمیتر به سیگنال های خروجی 4 تا ۲۰ میلی آمپر از تجهیزاتی به نام پرشر ترانسمیتر استفاده می گردد.

پرشرها برای رنج های مختلف کاری عرضه می گردند و برخی از انواع آنها نمایشگر نیز دارند و مقدار ترانسمیتر را نیز نمایش می دهند.

جهت اطلاع از آخرین قیمت پرشر ترانسمیترهای ایندومارت و مشاوره در انتخاب با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.