پرشر ترانسمیتر دانفوس

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : پرشر ترانسمیتر بدون دیدگاه

Danfoss Pressure transmitter

پرشر دانفوس ساخت کشور دانمارک بوده و جز باکیفیت ترین سازنده های ابزاردقیق در اروپا می باشد. پرشر ترانسمیتر دانفوس جهت سنجش و انتقال داده های مقدار فشار در خطوط ابزاردقیق بوده که با کیفیت بالا و دقت خوب به عنوان یکی از انتخاب های اول در تجهیزات ابزاردقیق می باشد.

پرشر ترانسمیتر با تنوع در رنج تولیدات امکان انتخاب بر اساس نیازهای سیستم اتوماسیون و ابزاردقیق را فراهم می نماید.

پرشر ترانسمیتر دانفوس و ویژگی های آن

پرشر ترانسمیتر دانفوس یکی از انواع مبدل های فشار است که در شرایط و محیط های سخت همواره بهترین عملکرد را از خود نشان داده است. این مبدل فشار در محیط هایی با شرایط دمایی غیر عادی و یا محیط هایی با خاصیت اسیدی و یا رطوبت بالا استفاده می شود.

مبدل فشار دانفوس مانند پرشر ترانسمیتر wika و ترانسمیتر فشار زیمنس از مدل های مختلفی تشکیل شده است. این ترانسمیتر به گونه ای طراحی شده است که در صنعت و کشتیرانی عملکرد مطلوبی را از خود نشان دهد.

ترانسمیتر در شکل های مختلفی از قبیل فشنگی، مکعبی و مکعب مستطیل توانایی دارد تا ۶۰۰ بار را اندازه گیری کند. سیگنال های خروجی این مبدل فشار در بازه ۴ تا ۲۰ میلی آمپر قرار داشته و طراحی آن به صورت است که حداکثر تلرانس بین دو سیگنالی پی در پی ارسال شده ۰.۱ درصد باشد.

پرشر ترانسمیتر دانفوس

پرشر ترانسمیتر دانفوس پتروکاسپین

انواع پرشر ترانسمیتر دانفوس

  • پرشر ترانسمیتر-دانفوس
  • کنترل ترانسمیتر دانفوس
  • پرشر اختلاف ترانسمیتر دانفوس
  • سنسور ترانسمیتر دانفوس

سه نوع پرکاربرد پرشر ترانسمیتر دانفوس

ترانسمیتر فشار دانفوس سری kp

این نوع از مبدل فشار به گونه ای طراحی شده است که برای سیالات گازی شکل و همچنین مایعات کاربری مناسبی داشته باشد همچنین بازه اندازه گیری وسیعی داشته و برای پمپ ها و کمپرسور ها قابل استفاده باشد. اهمیت اندازه گیری فشار در دهانه پمپ ها و کمپرسور ها به دلیل جلوگیری از پدیده کاویتاسیون است. چرا که در صورت وقوع این پدیده، شاهد خوردگی و از بین رفتن پره ها خواهیم بود.

ترانسمیتر فشار دانفوس NSK و XSK

در ساختار این دو مبدل فشار از پیزوالکتریک ها استفاده شده است. پیزو الکتریک ها موادی هستند که در صورت اعمال تنش مکانیکی در آن ها شاهد تولید الکتریسیته خواهیم بود و اگر به آن ها جریان برق متصل شد،

از خود ارتعاش مکانیکی بروز می دهند. این دو نوع ترانسمیتر فشار دانفوس برای دستگاه های تهویه مطبوع و فن ها کاربرد دارند. طراحی این ترانسمیترها به گونه ای است که در دمای مایع ۱۳۵ درجه عملکرد قابل قبولی داشته باشند. همچنین از استاندارد IP66 تبعیت کرده و به این ترتیب می توان گفت کاملا آب بند است.

نکاتی که باید در انتخاب پرشر ترانسمیتر دانفوس به آن توجه کرد

برای آن که بتوان یک ترانسمیتر فشار مناسب خریداری کرد، باید همواره نکاتی را مد نظر داشته باشیم که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت.

دقت ترانسمیتر

در هنگام انتخاب ترانسمیتر باید به این نکته توجه داشته باشید که حداقل دقت و حداکثر تلرانسی مد نظر شما است، چه مقدار است

مرجع ترانسمیتر

به طور کلی مبدل های فشار، فشار سیال مورد نظر نسب به فشار اتمسفر ( که به آن فشار گیج گفته می شود) و یا نسبت به فشار خلاء ( که به آن فشار مطلق گفته می شود) اندازه گیری می کنند.

رنج اندازه گیری

در هنگام انتخاب باید بدانید که فشار ایجاد شده توسط سیال شما به صورت تخمینی دارای چه حداقل و حداکثری است و ترانسمیتر را با توجه به آن‌ انتخاب نمایید.

پرشر ترانسمیتر دانفوس

پرشر ترانسمیتر دانفوس

پرشر ترانسمیتر پتروکاسپین

برای تبدیل کمیت ترانسمیتر به سیگنال های خروجی 4 تا ۲۰ میلی آمپر از تجهیزاتی به نام پرشر ترانسمیتر استفاده می گردد.

جهت اطلاع از آخرین قیمت پرشر ترانسمیتر (دانفوس) و مشاوره در انتخاب با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.