پرشر ترانسمیتر دیافراگمی

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : بدون دسته بندی بدون دیدگاه

Diaphragm Pressure transmitter

پرشر ترانسمیتر دیافراگمی یکی از اقلام مصرفی در تجهیزات ابزاردقیق بوده که از مهمترین موارد مصرف می توان به اندازه گیری مقدار فشار در سیستم بوده و به وسیله خروجی دیتا به سیستم اتوماسیون مقدار فشار را اطلاع می دهد.

از مزایای پرشر ترانسمیتر دیافراگمی می توان به قیمت مناسب و حجم کوچک تر نسبت به فشارسنج های معمولی می باشد. از کمپانی های بزرگ تولید کننده پرشر ترانسمیتر دیافراگمی می توان به شرکت ویکا آلمان ، ترافاگ ، ایندومارت کانادا ، نوافیما ایتالیا ، زیمنس اشاره نمود.

پرشر ترانسمیتر دیافراگمی یا Diaphragm Pressure transmitter یکی از پرکاربردترین تجهیزات ابزار دقیق است که در فرایندهای مختلف صنعتی فشار یک جریان یا مخزن را به صورت دیجیتالی گزارش می‌کند.

از ترانسمیترها برای اندازه گیری فشار سیالات مایع و گاز استفاده می‌کنند. این سنسورها با نصب بر روی مخازن، لوله‌ها یا هر سیستم دیگر، فشار را مستقیماً از سیال دریافت کرده و به صورت دیجیتالی گزارش می‌کنند.

یک ترانسمیتر فشار از سه بخش سنسور فشار، مبدل و تقویت کننده تشکیل می‌شود که در دو نوع نیوماتیکی و الکتریکی تولید می‌شوند. پرشر ترانسمیترهای دیافراگمی از نوع الکتریکی هستند که سیگنال خروجی را در محدوده‌ی 4 تا 20 میلی آمپر ارسال می‌کنند.

سیگنال سنسورهای نیوماتیکی از 3 تا 15 پی اس آی تعیین شده است. یکی از مهم‌ترین قسمت‌های این ابزار، دیافراگم سنسور نام دارد. این قسمت که بخش پایینی ترانسمیتر فشار را تشکیل می‌دهد، درون مخزن یا سیستم مربوطه قرار گرفته و دستگاه در حالت آماده به کار قرار می‌گیرد.

زمانی که فشار وارده از سوی سیال داخل سیستم به دیافراگم سنسور رسید، مقدار مورد نظر در تراشه‌ی دستگاه ثبت شده و از طریق یک مبدل به اعداد دیجیتالی تبدیل می‌شود. این اعداد می‌توانند بیانگر میزان فشار، سطح مایع و شدت جریان عبوری باشند.

ترانسمیتر فشار از جنس استیل ضد زنگ و چدن ساخته شده و در برابر پوسیدگی یا هر عامل تخریب کننده‌ی خارجی مقاوم بوده و در تمامی محیط‌های شیمیایی و خطرناک قابل نصب است.

مزیت‌های استفاده از پرشر ترانسمیتر دیافراگمی

  • دقت بالا
  • قابلیت اطمینان بالا
  • عملکرد سریع
  • کنترل اتوماتیک مشخصه‌های مختلف سیستم
  • قابلیت هشدار هوشمند در زمان خطر بروز حادثه
  • افزایش ایمنی کار
  • حفاظت از محیط زیست
  • کاهش هزینه ها

کاربردهای ترانسمیتر فشار دیافراگمی

از این سنسور فشار در مصارف مختلف صنعتی همچون اندازه گیری فشار سیستم، محاسبه‌ی ارتفاع از سطح دریا (برای هواپیماها و …)، اندازه گیری دبی جریان (با استفاده از تیوب ونتوری)، محاسبه‌ی اختلاف فشار، اندازه گیری ارتفاع یا عمق سیال (در زیر دریایی‌ها یا مخازن مایع) و تست نشتی از سیستم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای آزمایش نشتی از دو روش کلی استفاده می‌شود؛ روش اول مقایسه‌ی فشار سیستم با فشار محیطی است که یک نشتی کنترل شده دارد. و روش دوم، اندازه گیری فشار در یک بازه‌ی زمانی است.

از مهم‌ترین صنایعی که از سنسورهای اندازه گیری فشار دیافراگمی استفاده می‌کنند، می‌توان به صنایع غذایی، صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و شیمیایی، صنایع کشتیرانی، صنایع هوایی، فیلتراسیون، حمل و نقل و … اشارهه کرد.

پرشر ترانسمیتر دیافراگمی

پرشر ترانسمیتر دیافراگمی

پرشر ترانسمیتر پتروکاسپین

برای تبدیل کمیت فشار به سیگنال های خروجی 4 تا ۲۰ میلی آمپر از تجهیزاتی به نام پرشر ترانسمیتر استفاده می گردد.

ترانسمیترها برای رنج های مختلف کاری عرضه می گردند و برخی از انواع آنها نمایشگر نیز دارند و مقدار فشار را نیز نمایش می دهند.

جهت اطلاع از آخرین قیمت پرشر ترانسمیتر و مشاوره در انتخاب با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.

مطالب مشابه