پرشر ترانسمیتر روزمونت

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : پرشر ترانسمیتر بدون دیدگاه

Rosemount Pressure transmitter

پرشر ترانسمیتر روزمونت از تجهیزات مهم و پرمصرف در سیستم های ابزاردقیق بوده که با سنجش فشار در سیستم و تبدیل به سیگنال های خروجی امکان دریافت گزارش و انتقال اطلاعات به اتوماسیون می باشد.

پرشر ترانسمیتر ساخت کشور آمریکا و زیر مجموعه خانواده امرسون می باشد و در سنگاپور مونتاژ می شود و جزء بهترین برندهای ابزاردقیق در دنیا می باشد.

پرشر ترانسمیتر چه ویژگی هایی دارد؟

پرشر ترانسمیتر روزمونت به دلیل کاربری های متنوع خود امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. از ویژگی های این مبدل فشار می توان به مقاومت بالای آن در برابر فشار های بالا اشاره کرد. از این ترانسمیتر فشار می توان در اکثر فرآیند ها استفاده کرد. مدل ۳۰۵۱ این محصول به گونه ای طراحی شده است که برای انجام تست نشتی کمترین خطا را داشته باشد.

در واقع برای انجام این تست باید فشار دو نقطه از مسیر سیال مورد نظر را داشته باشیم و در صورتی که اختلاف فشار این دو نقطه از حد معینی بیشتر بود ناشی از آن است که در مسیر لوله کشی نشتی وجود دارد.

ترانسمیتر فشار دارای پلتفرم تحت عنوان Hermetic SST Supermodel است که به واسطه آن دقتی برابر ۰.۰۲۵ درصد خواهد داشت. همانطور که می دانید ترانسمیترها برای انجام فعالیت های خود نیاز به ولتاژ و یا برق دارند. ولتاژ مصرفی این محصول ۲۴ ولت جریان برق مستقیم است. اما مزایای استفاده از ترانسمیتر فشار چیست؟

پرشر ترانسمیتر روزمونت

پرشر ترانسمیتر روزمونت پتروکاسپین

انواع پرشر ترانسمیتر

  • پرشر ترانسمیتر-روزمونت 3051
  • پرشر ترانسمیتر-روزمونت 2051
  • پرشر ترانسمیتر-روزمونت 1151
  • پرشر اختلاف ترانسمیتر روزمونت
  • سنسور ترانسمیتر روزمونت

مزایای استفاده از پرشر ترانسمیتر روزمونت

به کمک مبدل فشار تولید شده توسط شرکت روزمونت می توان تا حد زیادی از هزینه های ناشی از کنترل فرآیندها کاست. چرا که طراحی منحصر به فرد این ترانسمیتر باعث می شود که میزان خطای در سیستم کاهش پیدا کند و فرآیندها به نحو احسنت انجام بپذیرند.

همچنین این ترانسمیتر فشار به گونه ای طراحی شده است که در برابر شکستگی، شوک های لحظه ای مقاومت بیشتری را نسبت به سایر ترانسمیترها از خود نشان دهد.

همچنین این ترانسمیتر همانند سایر ترانسمیترها از قبیل پرشر ترانسمیتر دانفوس و پرشر ترانسمیتر wika فشار اندازه گیری شده را با خروجی سیگنالی در بازه ۴ تا ۲۰ میلی آمپر به سمت مدارهای کنترلی در سیستم های ابزار دقیق ارسال کند‌ و به این ترتیب مدارهای فرمان می توانند با این سیگنال قوی به کنترل فرآیندها بپردازند.

کاربرد پرشر ترانسمیتر روزمونت

از این مبدل فشار برای سنجش دبی جریان سیال عبوری، اندازه گیری ارتفاع از سطح دریا ( که بیشتر در صنایع هوافضا مورد استفاده قرار می گیرد)، آزمایش و تست نشتی از طریق کنترل فشار دو نقطه از مسیر حرکت سیال و اندازه گیری عمق سیال درون یک مخزن یا موقعیت یک جسم غوطه ور شده در دریا مانند زیر دریایی استفاده می شود.

اما عمده ترین دلیل استفاده از این مبدل فشار، سنجش فشار سیال مورد نظر چه در فاز بخار و چه در فاز مایع و تبدیل آن به سیگنال های الکتریکی است‌.

پرشر ترانسمیتر روزمونت

پرشر ترانسمیتر روزمونت

پرشر ترانسمیتر پتروکاسپین

برای تبدیل کمیت ترانسمیتر به سیگنال های خروجی 4 تا ۲۰ میلی آمپر از تجهیزاتی به نام پرشر ترانسمیتر استفاده می گردد.

پرشرها برای رنج های مختلف کاری عرضه می گردند و برخی از انواع آنها نمایشگر نیز دارند و مقدار ترانسمیتر را نیز نمایش می دهند.

جهت اطلاع از آخرین قیمت پرشر ترانسمیتر (روزمونت) و مشاوره در انتخاب با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.