پرشر ترانسمیتر زیمنس

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : پرشر ترانسمیتر بدون دیدگاه

Siemens Pressure transmitter

پرشر ترانسمیتر زیمنس ساخت کشور آلمان بوده و جز باکیفیت ترین سازنده های ابزاردقیق در اروپا می باشد. پرشر ترانسمیتر جهت سنجش و انتقال داده های مقدار فشار در خطوط ابزاردقیق بوده که با کیفیت بالا و دقت خوب به عنوان یکی از انتخاب های اول در تجهیزات ابزاردقیق می باشد.

پرشر ترانسمیتر زیمنس با تنوع در رنج تولیدات امکان انتخاب بر اساس نیازهای سیستم اتوماسیون و ابزاردقیق را فراهم می نماید.

پرشر ترانسمیتر زیمنس یکی از باکیفیت‌ترین و دقیق ترین سنسورهای اندازه گیری فشار است که توسط شرکت آلمانی زیمنس طراحی و تولید شده است. از این ابزار برای گزارش میزان فشار یک مخزن یا جریان عبوری به صورت دیجیتالی استفاده می‌شود اما در کنار فشار گیج اندازه گیری شده، می‌توان فشار مطلق، فشار تفاضلی، دبی جریان و کنترل سطح مایعات در مخازن را به کمک این ترانسمیتر فشار محاسبه کرد.

از این رو، به سنسورهای فشار زیمنس لِوِل ترانسمیتر نیز گفته می‌شود. تنوع محصولات زیمنس در حوزه‌ی سنسور فشار بسیار بالا بوده و می‌توان بر اساس نیاز، محل استفاده و دقت مورد نظر، به انتخاب محصول مناسب پرداخت.

نمایشگر ال سی دی نصب شده روی این دستگاه، میزان فشار محیط را بر اساس واحدهای مختلف بین المللی اعلام می‌کند اما با امکاناتی که در این ادوات ابزار دقیق تعبیه شده، می‌توان به صورت بی سیم یا با سیم گزارش شدت جریان و سایر مشخصات جریان را به سیستم‌های مختلف ارسال کرد.

نحوه‌ی کارکرد پرشر ترانسمیتر زیمنس

یکی از اصلی ترین قسمت‌های این ابزار، دیافراگم سنسور نام دارد. این قسمت که بخش پایینی ترانسمیتر فشار را تشکیل می‌دهد، درون مخزن یا سیستم مربوطه قرار گرفته و دستگاه در حالت آماده به کار قرار می‌گیرد.

زمانی که فشار وارده از سوی سیال داخل سیستم به دیافراگم سنسور رسید، مقدار مورد نظر در تراشه‌ی دستگاه ثبت شده و از طریق یک مبدل به اعداد دیجیتالی تبدیل می‌شود. این اعداد می‌توانند بیانگر میزان فشار، سطح مایع و شدت جریان عبوری باشند.

مشخصات ساختاری سنسور فشار زیمنس

بدنه‌ی سنسور فشار زیمنس از جنس چدن و استیل ضد زنگ ساخته شده و مقاومت بالایی در برابر فشار و پوسیدگی دارد. دقت محاسبات این دستگاه بسته به مدل مربوطه متفاوت است اما معمولاً از مدل شصت و پنج صدم درصدی که پایداری آن تا شصت ماه حفظ می‌شود در مصارف مختلف صنعتی استفاده می‌کنند.

مدل‌های مختلف سنسور فشار زیمنس می‌توانند مقادیر فشار را در بازه‌ی 1 میلی بار تا 700 میلی بار گزارش کنند. این سنسورها از بازه‌ی وسیعی از مقادیر جریان ورودی پشتیبانی کرده و در شدت جریان 4 تا 20 میلی آمپر گزارش می‌کنند.

از ترانسمیترهای زیمنس می‌توان بدون نگرانی در شرایط مختلف محیطی استفاده کرده و از توانایی مقاومت آن‌ها نسبت به انواع میدان‌های تابشی و الکترو مغناطیسی اطمینان حاصل کرد. پرشر ترانسمیتر زیمنس قابل اتصال به تمامی سیستم‌ها و میدان‌های الکتریکی بوده و می‌توان از آن برای محاسبه‌ی فشار نسبت به فشار اتمسفر استفاده کرد.

پرشر ترانسمیتر زیمنس

پرشر ترانسمیتر زیمنس

پرشر ترانسمیتر پتروکاسپین

برای تبدیل کمیت فشار به سیگنال های خروجی 4 تا ۲۰ میلی آمپر از تجهیزاتی به نام پرشر ترانسمیتر استفاده می گردد.

جهت اطلاع از آخرین قیمت پرشر ترانسمیتر  مشاوره در انتخاب با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.

مطالب مشابه