پرشر ترانسمیتر wika

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : پرشر ترانسمیتر بدون دیدگاه

Wika Pressure transmitter

پرشر ترانسمیتر wika جهت سنجش و انتقال داده های مقدار ترانسمیتر در خطوط ابزاردقیق بوده که با کیفیت بالا و دقت خوب به عنوان یکی از انتخاب های اول در تجهیزات ابزاردقیق می باشد.

پرشر ترانسمیتر – wika با تنوع در رنج تولیدات امکان انتخاب بر اساس نیازهای سیستم اتوماسیون و ابزاردقیق را فراهم می نماید.

 ویژگی های پرشر ترانسمیتر wika

پرشر ترانسمیتر wika یکی از محصولاتی است که به علت کارای بالا در سیستم های ابزار دقیق مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی وظیفه یک پرشر ترانسمیتر، تبدیل فشار سیال اندازه گیری شده به سیگنال های الکتریکی و یا نیوماتیکی است.

این ترانسمیتر مانند ترانسمیتر فشار دیافراگمی و سایر ترانسمیتر ها مانند ترانسمیتر فشار زیمنس از جنس های مختلفی ساخته شده است و برای هر سیال، از جنس مرتبط با آن استفاده می گردد. این ترانسمیتر فشار دارای استاندارد IP است.

این استاندارد بیانگر آن است که ترانسمیتر تا چه اندازه در برابر رطوبت مقاومت نشان می دهد و این که مبدل فشار تا چه اندازه آب بند است. به طور مثال استاندارد IP66 بیانگر آب بندی کامل است. به گونه ای نفوذ آب و گرد و غبار به درون مبدل فشار، غیر ممکن خواهد بود.

پرشر ترانسمیتر wika

پرشر ترانسمیتر wika پتروکاسپین

انواع پرشر ترانسمیتر wika

  • پرشر ترانسمیتر a10
  • پرشر ترانسمیتر s11
  • پرشر ترانسمیتر s20
  • پرشر اختلاف ترانسمیتر wika
  • سنسور ترانسمیتر wika

اجزای مختلف پرشر ترانسمیتر wika

پورت فشار

این قسمت به صورت کاملا مستقیم با سیال مورد نظر در ارتباط است و تغییرات در این قسمت است که بیان کننده تغییرات فشار بوده است. از انواع این پورت ها می توان به پورت های رزوه ای، پورت های فلنجی، پورت های کلمپ و … اشاره کرد.

واشر آب بندی

همانطور که می دانید پرشر ترانسمیتر ویکا در ارتباط مستقیم با سیال در فاز مایع و یا فاز گاز است. در صورتی که این مبدل ها به صورت کامل آب بند نشوند، دچار نشتی شده و به این ترتیب فشار به دست آمده دچار خطا خواهد بود. به همین دلیل برای جلوگیری از نشتی در پورت های فشار از واشر آب بند استفاده می گردد.

مراجع فشار در پرشر ترانسمیتر wika

به طور کلی تمامی ترانسمیتر های فشار، فشار سیالات مورد نظر را نسبت به مرجع خاصی عنوان می کنند. برخی از ترانسمیتر های تولید شده توسط شرکت ویکا، فشار سیال مورد نظر را چه در فاز گاز باشد و چه در فاز مایع بر اساس فشار خلاء اندازه گیری می کند.

به این مبدل فشار، مبدل فشار مطلق گفته می شود. برخی دیگر از محصولات این شرکت فشار سیال مورد نظر را با توجه به فشار جو اندازه گیری می کند‌. به این نوع از مبدل های فشار، سنسور فشار گیج گفته می شود.

نوع دیگری از ترانسمیتر های فشار هستند که فشار سیال مورد نظر با استفاده از اختلاف فشار دو نقطه سنجیده و مقادیر اندازه گیری شده را به سیگنال های الکتریکی در بازه ۴ تا ۲۰ میلی آمپر تبدیل می کند. به این نوع از سنسور های فشار سنسور فشار دیفرانسیلی گفته می شود. از این سنسور برای تشخیص نشتی در سیستم لوله کشی نیز استفاده میشود.

پرشر ترانسمیتر wika

پرشر ترانسمیتر wika

پرشر ترانسمیتر پتروکاسپین

برای تبدیل کمیت ترانسمیتر به سیگنال های خروجی 4 تا ۲۰ میلی آمپر از تجهیزاتی به نام پرشر ترانسمیتر استفاده می گردد.

پرشرها برای رنج های مختلف کاری عرضه می گردند و برخی از انواع آنها نمایشگر نیز دارند و مقدار ترانسمیتر را نیز نمایش می دهند.

جهت اطلاع از آخرین قیمت پرشر ترانسمیتر – wika و مشاوره در انتخاب با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.