پرشر سوئیچ دیگ بخار

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : پرشر سوئیچ بدون دیدگاه

Steam tank Pressure switch

پرشر سوئیچ دیگ بخار که به منظور حفاظت در مقابل فشار زیاد بخار یا تخلیه بیش از حد در سیستم های دیگ بخار به کار می روند و مقدار فشار در زمان سوئیچ بصورت آنالوگ را نمایش می دهد.

پرشر سوئیچ بخار با تنوع در رنج تولیدات امکان انتخاب بر اساس نیازهای سیستم اتوماسیون و ابزاردقیق را فراهم می نماید.

 • طراحی شده برای استفاده در کاربردهای صنعتی در زمینه سیستم های کنترل، نظارت و اعلان خطر
 • پرشر سوییچ دیگ بخار سری برای انواع دیگ های موتورخانه های مسکونی و تجاری ، تنظیم و هشدار در سیستم های صنعتی با فشارهای بالا
 •  برای سیستم های دیگ بخاررسانی
 • بهترین انتخاب برای استفاده در بوستر پمپ های دور ثابت
 • مناسب برای دیگ بخار
 • انتخابی مطمئن – کارایی بالا

پرشر سوئیچ دیگ بخار

پرشر سوئیچ دیگ بخار

انواع پرشر سوئیچ دیگ بخار

 • پرشرسوئیچ (دیگ بخار smc)
 • پرشرسوئیچ (دیگ بخار dungs)
 • پرشرسوئیچ (دیگ بخار potter)
 • پرشراختلاف سوئیچ دیگ بخار
 • سنسور سوئیچ دیگ بخار

 پرشر سوئیچ دیگ بخار چیست و چه وظیفه ای دارد؟

پرشر سوئیچ دیگ بخار یکی از تجهیزات به کار رفته در سیستم های ابزار دقیق است که وظیفه سنجش و کنترل فشار بخار را در در دیگ بخار بر عهده دارد. این وسیله به عنوان یکی از ملزومات هر دیگ بخاری شناخته می شود.

چرا که در گذر زمان فشار بخار در دیگ بخار از حد مجاز، اتصال برق را از مشعل قطع کرده تا از افزایش سطح فشار بخار در دیگ جلوگیری کند. به طور معمول برای کاهش فشار بخار موجود در دیگ بخار از ابزارآلاتی تحت عنوان سوپاپ اطمینان استفاده می شود.

مشابه این قطعه در سیستم های ابزار دقیق تحت عنوان پرشر سوئیچ گاز نام دارد. این وسیله نیز مانند پرشر سوئیچ به کار رفته در دیگ بخار عمل کرده و به اندازه گیری گاز می پردازد. اما این پرشر سوئیچ از لحاظ ساختاری با پرشر سوئیچ های دیگ بخار تفاوت دارد.

رنج فشار قابل اندازه گیری توسط پرشر سوئیچ دیگ بخار

به طور کلی پرشر سوئیچ هایی که در دیگ های بخار مورد استفاده قرار می گیرند، از قطعاتی مانند، پوسته، فنر، شفت، کنتاکت های برق، سیستم آکاردئونی، پایه های شفت و لوله های خروجی تشکیل شده است.

این قطعات به گونه ای طراحی شده اند که پرشر سوئیچ قادر باشد فشاری در بازه صفر تا ۱۰ یا صفر تا ۲۰ اتمسفر را اندازه گیری کند. دلیل انتخاب این رنج برای پرشر سوئیچ ها، ساز و کار دیگ های بخار است. به طور کلی دیگ های بخار به گونه ای طراحی شده اند که ماکزیمم فشارهای ۰ تا ۱۰ یا ۰ تا ۲۰ اتمسفر را تحمل کنند.

پرشر سوئیچ دیگ بخار

پرشر سوئیچ دیگ بخار

سوئیچ دیگ بخار چگونه عمل می کند؟

اکثر پرشر سوئیچ های موجود در بازار از قبیل پرشر سوئیچ فانتینی و پرشر سوئیچ های دیگ بخار، از صفحه ای خمیده تحت عنوان دیافراگم استفاده می کنند. اما با این تفاوت که پرشر سوئیچ های دیگ بخار به طور مستقیم به برق مشعل ها دسترسی دار‌د.

هنگامی که فشار موجود در دیگ بخار افزایش پیدا می کند، از میزان خمیدگی دیافراگم کاسته شده و میزان جابجایی انجام شده به پایه ها منتقل می گردند. پایه ها به کنتاکت ها متصل بوده و با افزایش جابجایی کنتاکت های قطع و وصل نیز تحت تاثیر قرار می گیرند.

این کنتاکت ها وظیفه قطع جریان برق را به طور مستقیم بر عهده داشته و به این ترتیب با افزایش فشار، مشعل مخزن را خاموش می کنند.

پرشر سوئیچ دیگ بخار پتروکاسپین

جهت اطلاع از آخرین قیمت پرشر سوئیچ دیگ بخار و مشاوره در انتخاب با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.

مطالب مشابه