پرشر سوئیچ فانتینی

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : پرشر سوئیچ بدون دیدگاه

Fantini cosmi Pressure switch

پرشر سوئیچ فانتینی ساخت کشور ایتالیا بوده و جز باکیفیت ترین سازنده های ابزاردقیق در اروپا می باشد.

پرشر سوئیچ که به منظور حفاظت در مقابل فشار مکش یا تخلیه بیش از حد در سیستم های تهویه مطبوع و تبرید به کار می روند

پرشر سوئیچ با تنوع در رنج تولیدات امکان انتخاب بر اساس نیازهای سیستم اتوماسیون و ابزاردقیق را فراهم می نماید.

  • طراحی شده برای استفاده در کاربردهای صنعتی در زمینه سیستم های کنترل، نظارت و اعلان خطر
  • پرشر سوییچ سری برای نظارت، تنظیم و هشدار در سیستم های صنعتی با فشارهای بالا
  •  برای پمپ و بوسترهای آبرسانی
  • بهترین انتخاب برای استفاده در بوستر پمپ های دور ثابت
  • انتخابی مطمئن – کارایی بالا

پرشر سوئیچ فانتینی

پرشر سوئیچ فانتینی پتروکاسپین

پرشر سوئیچ فانتینی در کجا کاربرد دارد؟

پرشر سوئیچ فانتینی دستگاهی است که برای سنجش فشار در مخازن به کار می رود و در هنگامی فشار داخل مخازن از حد مجاز عبور کرد، توسط یک کنتاکت الکتریکی، یک سیگنال الکتریکی برای کنترل فشار موجود در مخزن ارسال می کند. برخی از انواع این پرشر سوئیچ برای مواردی به کار می روند که نیاز به اختلاف فشار کمی وجود دارد. کاربرد این دست از پرشر سوئیچ ها بیشتر در مخازن، کمپرسورهای هوا و اتوکلاو ها است.

به طور کلی از پرشر سوئیچ های تولید شده تحت برند فانتینی، می توان به جای پرشر سوئیچ دیگ بخار و به منظور کنترل فرآیند ها و تنظیم فشار سیالات و گازهایی که اشتعال ناپذیر، استفاده کرد. لازم به ذکر است که برای اندازه گیری فشار سیالات اشتعال پذیر از پرشر سوئیچی استفاده می گردد که استاندارد های IP را رعایت کرده و آب بند باشد. این پرشر سوئیچ تحت عنوان پرشر سوئیچ گاز شناخته می شود.

نحوه عملکرد پرشر سوئیچ فانتینی

به طور کلی اکثر پرشر سوئیچ عملکرد مشابهی دارند. این دستگاه های اندازه گیری عمدتا از یک صفحه خمیده و یا صاف برای اندازه گیری فشار استفاده می کنند. فشار موجود در مخزن بر روی صفحه خمیده نیرو وارد میکند.

این صفحه متناسب با فشار وارد شده، جابجا شده و میله متصل به خود را نیز جابجا می کند. میله از طرفی میله به سوئیچ الکتریکی متصل بوده و باعث قطع و وصل آن می شود. وظیفه سوئیچ ها قطع و وصل کردن جریان برق دستگاهی است که باعث افزایش فشار مخزن می شود. این دستگاه ها می توانند در مخزن هوا، کمپرسور باد و یا در دیگ های بخار، مشعل باشند.

پرشر سوئیچ فانتینی

پرشر سوئیچ فانتینی

بازه اندازه گیری فشار توسط پرشر سوئیچ فانتینی

این دستگاه ها به طور معمول بر اساس میزان ماکزیمم فشار قابل تحمل در مخزن ها طراحی می شوند. بنابراین محدوده اندازه گیری فشار توسط این دسته از پرشر سوئیچ ها متفاوت است. اما به طور معمول این وسایل از سنسورهایی استفاده می کنند که ماکزیمم ۹ بار فشار را به راحتی اندازه گیری کنند.

البته اکثر پرشر سوئیچ های موجود در بازار از اهرمی برای تغییر رنج اندازه گیری فشار استفاده می کنند. به طور مثال اگر پرشر سوئیچی قادر به اندازه گیری فشار در بازه ۰ تا ۹ بار باشد، به وسیله این اهرم می توان ماکزیمم فشار قابل تحمل را بر روی اعداد ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶، ۷، ۸ و ۹ قرارداد. به این ترتیب می توان در فشار دلخواه به کنترل فرآیند موجود در مخزن پرداخته و از خطرات احتمالی پیشگیری نمود.

پرشر سوئیچ پتروکاسپین

جهت اطلاع از آخرین قیمت پرشر سوئیچ فانتینی و مشاوره در انتخاب  با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.

مطالب مشابه