پرشر سوئیچ هوا

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : پرشر سوئیچ بدون دیدگاه

Air Pressure switch

پرشر سوئیچ هوا که به منظور حفاظت در مقابل فشار مکش یا تخلیه بیش از حد در سیستم های تهویه مطبوع و تبرید به کار می روند و مقدار فشار در زمان سوئیچ بصورت هوا را نمایش می دهد.

پرشر سوئیچ هوا با تنوع در رنج تولیدات امکان انتخاب بر اساس نیازهای سیستم اتوماسیون و ابزاردقیق را فراهم می نماید.

  • طراحی شده برای استفاده در کاربردهای صنعتی در زمینه سیستم های کنترل، نظارت و اعلان خطر
  • پرشر سوییچ هوا سری برای نظارت، تنظیم و هشدار در سیستم های صنعتی با فشارهای بالا
  •  برای پمپ و بوسترهای آبرسانی
  • بهترین انتخاب برای استفاده در بوستر پمپ های دور ثابت
  • مناسب برای گاز، بخار و هوا
  • انتخابی مطمئن – کارایی بالا

یکی از کاربرد های پرشر سوئیچ هوا، در پکیج های دیواری می باشد. این سوئیچ ها برای تهویه مطبوع در سیستم های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. می توانیم یکی از موارد مهم استفاده از سوئیچ هوا را در پکیج های بوتان و رادیاتور بیان نماییم.

این نکته را به خاطر داشته باشید که پرشر سوئیچ باید در قسمت داخلی پکیج نصب شود. در محلی که بسیار به فن نزدیک باشد، یعنی در اصل بالای محفظه احتراق محلی مناسب برای نصب این سوئیچ ها می باشد.

وظیفه پرشر سوئیچ هوا در پکیج ها

همیشه فن هایی که در سیستم های مختلف وجود دارند، نیاز به پرشر سوئیچ دارند که کارکرد فن را بهتر نماید. این سوئیچ ها با یک شلنگ سیلیکونی به ونتوری فن متصل شده و آن را کنترل می نماید. پرشر سوئیچ ها اصولا از یک قطعه میکروسوئیچ و دیافراگم تشکیل شده اند.

در قسمت های پایین و بالای دیافراگم ها سیستم فشار مثبت و منفی قرار دارد. ونتوری ها به گونه ای طراحی شده اند، که این فشار های مثبت و منفی در آنها به وجود می آیند. زمانی که در پکیج ها فن اغاز به فعالیت می کند، فشار ایجاد شده از داخل ونتوری ها منجر می شد تا میکروسوئیچ ها اقدام به عمل کنند.

چگونه سوئیچ هوا را در هنگام کار تست کنیم؟

باید بگوییم تست کردن سوئیچ هوا، در هنگامی که فن خاموش است، بسیار اسان است. زیرا به راحتی می توانید با اهم متر باز بودن پرشر سوئیچ هوا را کنترل نمایید. اما زمانی که فن پکیج روشن باشد، باید بسته بودن سوئیچ هوا را با اهم متر کنترل کنید.

اگر قصد دارید پرشر هوا را با ابزار دقیق مورد بررسی قرار دهید، بهتر است آوومتر را در حالت بیزر قرار دهید. پس از آن دو سیم اتصال را به محل اتصال فیش های برق سوئیچ متصل نمایید. پس از این کار باید فن سیستم را روشن نموده و باید دقت کنید که آیا اتصال برقرار شده و صدای بیزر شنیده می شود یا خیر؟

باید بگوییم فشار هوا در پرشر ها، معمولا بین پنجاه تا صد و بیست پاسکال می باشد. باید این نکته را در زمانی که اقدام به تست بدون دستگاه می نمایید، نیز مد نظر قرار دهید.

پرشر سوئیچ هوا

پرشر سوئیچ هوا

پرشر سوئیج هوا پتروکاسپین

جهت اطلاع از آخرین قیمت پرشر سوئیچ هوا و مشاوره در انتخاب با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.

مطالب مشابه