پرشر سوئیچ گاز

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : پرشر سوئیچ بدون دیدگاه

gas Pressure switch

پرشر سوئیچ گاز که به منظور حفاظت در مقابل فشار مکش یا تخلیه بیش از حد در سیستم های تهویه گاز  به کار می روند و مقدار فشار در زمان سوئیچ بصورت آنالوگ را نمایش می دهد.

پرشر سوئیچ گاز با تنوع در رنج تولیدات امکان انتخاب بر اساس نیازهای سیستم اتوماسیون و ابزاردقیق را فراهم می نماید.

 • طراحی شده برای استفاده در کاربردهای صنعتی در زمینه سیستم های کنترل، نظارت و اعلان خطر
 • پرشر سوییچ گاز سری برای نظارت، تنظیم و هشدار در سیستم های صنعتی با فشارهای بالا
 •  برای سیستم های گازرسانی
 • بهترین انتخاب برای استفاده در بوستر پمپ های دور ثابت
 • مناسب برای گاز، بخار
 • انتخابی مطمئن – کارایی بالا

چرا به پرشر سوئیچ گاز نیاز داریم؟

پرشر سوئیچ گاز در دسته تجهیزات ابزار دقیق قرار دارد و وظیفه پایش و اندازه گیری مقدار فشار گاز مورد نظر را بر عهده دارد. به طور کلی برای کنترل فرآیندهای موجود در صنایع، سنجش و اندازه گیری پارامترهای محیطی از قبیل دما، فشار، رطوبت و به خصوص فشار، نقش اساسی را ایفا می کند.

به طور مثال زمانی که از یک دیگ بخار در صنعت استفاده می شود، دائما خطر انفجار در دیگ بخار در اثر افزایش فشار بخار آب موجود در دیگ، وجود دارد. به همین دلیل در بسیاری از مدارات کنترلی اطلاعات حاصله از پرشر سوئیچ دیگ بخار را مورد ارزیابی قرار می دهند تا حتی الامکان از خطرات احتمالی جلوگیری گردد.

همچنین عملکرد بخار و هر سیال دیگر به نحو احسن کنترل گردد. در مخازن نیز چه از نوع جدار نازک و چه از نوع جدار ضخیم، اندازه گیری فشار برای جلوگیری از ترکیدگی مخزن لازم و ضروری است. در مخازن این کار عمدتا توسط پرشر سوئیچ فانتینی انجام می پذیرد.

پرشر سوئیچ گاز

پرشر سوئیچ گاز پتروکاسپین

انواع پرشر سوئیچ گاز

 • پرشر سوئیچ smc
 • پرشر سوئیچ dungs
 • پرشر سوئیچ honywell
 • پرشر اختلاف سوئیچ گاز
 • سنسور سوئیچ گاز

نحوه عملکرد پرشر سوئیچ گاز

به طور کلی، این دستگاه های سنجش فشار از یک دیافراگم تشکیل شده اند. دیافراگم ها غالبا صفحات خمیده ای هستند و با افزایش فشار موجود در محیط که در این مورد ناشی از سیال گاز است، با کاهش شعاع انحنا روبرو خواهد شد.

در این حین جابجایی ایجاد شده را از طریق میله متصل به خود به صفحه نمایش انتقال می دهد‌. حال ممکن است صفحه نمایش به صورت عقربه ای باشد که در این صورت میله به صورت مکانیکی تغییرات خود را به نمایش می گذارد یا آنکه به صورت دیجیتالی باشد که در این صورت با استفاده از کنتاکت الکتریکی به پرشر سوئیچ منتقل می گردد.

به طور کلی جنس به کار رفته در دیافراگم ها منحصرا به نوع سیال مورد نظر و فشار ایجاد شده توسط آن بستگی دارد و غالبا به صورت پلاستیکی، فیبری، فلزی و غیره ساخته می شوند.

پرشر-سوئیچ-گاز

نکاتی که در هنگام انتخاب پرشر سوئیچ گاز باید در نظر گرفت

به هنگام کار با گاز، هرگونه تغییرات پیش بینی نشده، می تواند آغاز کننده انفجار باشد. به طور معمول فشار گاز ها در حد چند بار است. به همین دلیل برای افزایش حساسیت پرشر سوئیچ ها، محدوده اندازه گیری آن ها در حد میلی بار تنظیم می گردد.

یکی از نکاتی که باید در هنگام خرید پرشر سوئیچ به آن توجه گردد، عدم تولید جرقه است. از آنجایی که این دسته از پرشر سوئیچ ها با گاز سروکار دارند، کوچکترین جرقه در قسمت مدار های الکترونیکی می تواند انفجاری عظیم را ایجاد کند.

از دیگر نکات مهی که در انتخاب پرشر سوئیچ باید به آن توجه کرد، ماکزیمم فشار قابل تحمل، آب بندی پرشر سوئیچ، نحوه برقراری ارتباط با کنترل کننده فشار و در نهایت دقت در اندازه گیری فشار است.

پرشر سوئیچ پتروکاسپین

جهت اطلاع از آخرین قیمت پرشر سوئیچ و مشاوره در انتخاب با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.

مطالب مشابه