پرشر گیج اشکرافت

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : فشار بدون دیدگاه

Ashcroft Pressure Gauge

پرشر گیج اشکرافت ساخت کشور آلمان بوده و جزء بهترین برندهای ابزاردقیق در زمینه پرشر گیج می باشد. این شرکت با تنوع در تولیدات و کیفیت بالای محصولات خود توانسته سهم زیادی از صنعت ایران را در اختیار بگیرد.

پرشر گیج در انواع مختلف و تایپ های مشخص تولید می گردد.

پرشر گیج اشکرافت که به صورت دیجیتال و آنالوگ تولید می گردد در دستگاههای مختلفی مانند سیستم های کنترل فشار باد یا هوا ، سیستم های تنظیم و انتقال هوا  ، سیستم های ایمنی باد و تمامی قسمت های که برای نمایش مقدار فشار بر اساس bar یا psi استفاده می گردد.

پرشر گیج اشکرافت

پرشر گیج اشکرافت پتروکاسپین

انواع پرشر گیج اشکرافت

 • پرشر گیج آنالوگ
 • پرشر گیج دیجیتال
 • پرشر گیج استیل
 • پرشر گیج دیافراگمی
 • پرشر اختلاف گیج اشکرافت

پرشر گیج اشکرافت در 7 دسته مختلف وجود دارد که به ترتیب عبارتند از:

 • گیج عملیات: از این دسته گیج های شرکت اشکرافت بیشتر در محیط های عملیاتی و صنعتی استفاده می شود. دلیل استفاده از این دسته پرشر گیج اشکرافت در محیط های عملیاتی قابلیت اطمینان بالا، ایمنی قطعه و راندمان عالی آنها است. ویژگی های استاندارد سازی شده به گونه ای در گیج های عملیاتی مهندسی و طراحی شده اند که قابلیت استفاده در محیط های عملیاتی خاص را داشته باشند.
 • گیج صنعتی: این دسته از گیج ها قابل استفاده در محیط های خورنده هستند و پایداری بالایی در برابر مواد شیمیایی، دما و تغییرات آب و هوایی دارند. با توجه به دارا بودن خواصی همچون طول عمر و راندمان بالا، این دسته از گیج های اشکرافت بهترین گزینه برای استفاده در محیط عملیاتی دشوار به حساب می آیند. گیج های صنعتی انتخاب مناسبی برای تقریبا تمامی صنایع هستند و نیاز های مختلفی را برطرف می کنند.
 • گیج تجاری: گیج های تجاری ترکیبی از زیبایی به همراه راندمان مناسب هستند. این دسته خود به دو صورت قابل نصب روی لوله و قابل نصب روی دیوار تقسیم می شود. ویژگی اصلی این گیج قابلیت تنظیم ساده آن است که باعث شده تا گیج ایده آل برای بسیاری از تاسیسات اندازه گیری فشار به حساب بیاید. از پرشر گیج اشکرافت تجاری بیشتر در پمپ ها و کمپرسور ها، ریگلاتور فیلتر ها و پمپ آب، ابزار کنترل، دستگاه های پاشش رنگ، تجهیزات OEM و لوازم هیدرولیک و پنوماتیک استفاده می شود.
 • گیج تست: دلیل شهرت این دسته از گیج های اشکرافت، دقت بالایی است که در خواندن مقدار فشار ارائه می دهند. این دسته از پرشر گیج های اشکرافت ایده آل ترین گزینه برای تست، کالیبره کردن و ارزیابی سیستم ها می باشد. از این رو، این دسته از پرشر گیج ها بیشتر در لابراتوار های آزمایشگاهی، آزمایشگاه تست دقت و اعتبار سنجی مقدار اندازه گیری شده و آزمایشگاه های کالیبره سازی کاربرد دارند.
 • گیج فشار دیجیتالی: این نوع از پرشر گیج ها برای کارکردن نیاز به باطری دارند. مزیت عمده گیج فشار دیجیتالی دقت بالای آن در حین ضربه یا لرزش است و دلیل آن هم استفاده از مواد پلی سیلیکونی در آن می باشد.
 • گیج دیفرانسیلی: گیج دیفرانسیلی نوعی پرشر گیج است که از آن برای تعیین فشار دو منبع جدا از یکدیگر استفاده می شود. این گیج ها انتخاب خوبی برای سیستم های نظارت و کنترل هستند.
 • گیج های بهداشتی: این نوع از پرشر گیج ها با طراحی منحصر به فرد خود نیازهای بهداشتی دقیق را برآورده می کنند. گیج های بهداشتی محصولی ایده آل برای کاربرد هایی هستند که نیاز به قابلیت اطمینان و یکپارچگی فرآیند بالایی دارند.

پرشر گیج اشکرافت

پرشر-گیج-اشکرافت

پرشر گیج اشکرافت بر اساس پارامترهایی چون مقدار سنجش فشار قابل نمایش مانند 0 تا 10 بار 100 بار 150 بار و  500 بار  و بر اساس صفحه نمایش 5 سانت ، 6 سانت ، 10 سانت ، 15 سانت ، صفحه پرشر تست و نوع اتصال کانکشن بصورت کانکشن از پشت و کانکشن از زیر می باشد.

از لحاظ مقدار دقت در زمان لرزش پرشر گیج اشکرافت به دو دسته خشک و روغنی تقسیم بندی می باشد. که در نوع روغنی فاصله بین شیشه پرشر و عقربه با روغن گلیسیرین پر می شود که باعث دقت در نمایش در زمان لرزش سازه و فشار می باشد.

پرشر گیج اشکرافت پتروکاسپین

سیستم عملکرد پرشر گیج اشکرافت بر اساس ورود فشار به داخل لوله ورودی و با فشار وارد کردن به لوله حلزونی باعث باز شدن حلقه شده که با این اتفاق عقربه گیج که بر روی لوله نصب شده به حرکت در می آید و بر صفحه پرشر گیج مقدار سنجش فشار را بر اساس psi یا bar نمایش می دهد.

جهت اطلاع از آخرین قیمت پرشر گیج اشکرافت و مشاوره در انتخاب با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.