پرشر گیج ویکا

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : فشار بدون دیدگاه

Wika Pressure Gauge

پرشر گیج ویکا از بهترین برندهای دنیا در زمینه تجهیزات اندازه گیری فشار در ابزاردقیق می باشد و این شرکت با تنوع در تولیدات و کیفیت بالای محصولات خود توانسته سهم زیادی از صنعت ایران را در اختیار بگیرد.

پرشر گیج ویکا یکی از اقلام پر مصرف در تجهیزات ابزاردقیق در صنایع بوده که از مهمترین موارد مصرف می توان به اندازه گیری مقدار فشار در سیستم های ابزاردقیق و سیستم های اتوماسیون صنعتی و همچنین خطوط و تاسیسات پایپینگ اشاره نمود.

پرشر گیج ویکا که به صورت دیجیتال و آنالوگ تولید می گردد در دستگاههای مختلفی مانند سیستم های کنترل فشار باد یا هوا ، سیستم های تنظیم و انتقال هوا  ، سیستم های ایمنی باد و تمامی قسمت های که برای نمایش مقدار فشار بر اساس bar یا psi استفاده می گردد.

پرشر گیج ویکا

پرشر گیج ویکا

نحوه عملکرد پرشر گیج ویکا

پرشر گیج ویکا برای اندازه گیری فشار سیال درون مخزن و یا لوله از دو قسمت تشکیل شده است. یکی از این قسمت ها ورودی سیال است که به لوله و یا مخزن متصل می شود و قسمت دوم به بخش حسگر پرشر گیج متصل می شود.

هر گونه تغییراتی که در فشار مخزن و یا جریان درون لوله به وجود می آید، مستقیم بر روی حسگر ها تاثیر گذاشته و در نتیجه، تغییرات فشار بر روی نمایشگر پرشر گیج اعمال می شود. در برخی از مدل های گیج فشار ویکا برای آن که فشار تغییر یافته را ثبت شود، از سیستم بوردن تیوب استفاده می شود.

در این سیستم یک لوله به شکل حرف C انگلیسی وجود دارد که از یک سر آن جریان سیال وارد شده و باعث تغییر وضعیت انتهای دیگر آن می شود. انتهای این لوله به عقربه ها متصل بوده و با تغییر وضعیت آن، شاهد اعمال تغییرات بر روی صفحه نمایش پرشر گیج خواهیم بود.

برخی دیگر از انواع پرشر گیج ویکا، تحت عنوان گیج فشار دیافراگمی شناخته می شود از یک صفحه و میله برای نمایش تغییرات فشار استفاده می کنند.

پرشر گیج ویکا

پرشر گیج ویکا پتروکاسپین

انواع پرشر گیج ویکا

  • پرشرگیج ویکا آنالوگ
  • پرشرگیج ویکا دیجیتال
  • پرشرگیج ویکا استیل
  • پرشرگیج ویکا دیافراگمی
  • پرشر اختلاف گیج ویکا

قابلیت اتصال در پرشر گیج ویکا

هر کدام از انواع این نوع از گیج فشار، یک محل اتصال وجود دارد. این محل اتصال بیان کننده نحوه کاربری پرشر گیج است. برخی از این اتصالات عنوان می کنند که پرشر گیج باید برای خطوط دیافراگمی مورد استفاده قرار بگیرد و برخی دیگر کاربری گیج فشار را در خطوط پنوماتیک عنوان می کند‌. شما در هنگام خرید باید نوع اتصال را مشخص کنید و متناسب با آن به خرید پرشر گیج بپردازید.

جنس گیج فشار ویکا

به طور کلی ماده در نظر گرفته شده در این نوع از فشار سنج ها به گونه ای انتخاب شده است که در محیط ها و آب و هوای معمولی عملکرد مناسبی را داشته باشند. اما در برخی از موارد، شرایط ایجاب می کند که جنس پرشر گیج تغییر کند.

زمانی که اندازه گیری ماده اسیدی که ماهیت خورندگی دارد، مدنظر قرار بگیرد، لازم است جنس پرشر گیج تغییر کند. همچنین در صورتی که از پرشر گیج در آب و هوای مرطوب استفاده شود، باید جنس پرشر گیج را تغییر داد. چرا که در صورت عدم تغییر جنس پرشر گیج، پس از مدتی کارکرد دچار مشکل می شود.

به همین دلیل برای سنجش فشار این مواد، به طور کلی از گیج فشار استیل استفاده می شود. چرا که فلز استیل مقاومت بالایی در برابر خوردگی از خود به معرض نمایش می گذارد.

پرشر گیج ویکا بر اساس پارامترهایی چون مقدار سنجش فشار قابل نمایش مانند 0 تا 10 بار 100 بار 150 بار و  500 بار  و بر اساس صفحه نمایش 5 سانت ، 6 سانت ، 10 سانت ، 15 سانت ، صفحه پرشر تست و نوع اتصال کانکشن بصورت کانکشن از پشت و کانکشن از زیر می باشد.

از لحاظ مقدار دقت در زمان لرزش پرشر گیج ویکا به دو دسته خشک و روغنی تقسیم بندی می باشد. که در نوع روغنی فاصله بین شیشه پرشر و عقربه با روغن گلیسیرین پر می شود که باعث دقت در نمایش در زمان لرزش سازه و فشار می باشد.

پرشرگیج ویکا پتروکاسپین

سیستم عملکرد پرشر گیج ویکا بر اساس ورود فشار به داخل لوله ورودی و با فشار وارد کردن به لوله حلزونی باعث باز شدن حلقه شده که با این اتفاق عقربه گیج که بر روی لوله نصب شده به حرکت در می آید و بر صفحه پرشر گیج مقدار سنجش فشار را بر اساس psi یا bar نمایش می دهد.

جهت اطلاع از آخرین قیمت پرشر گیج ویکا و مشاوره با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.