پرشر گیج wika

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : فشار بدون دیدگاه

Wika Pressure Gauge

پرشر گیج wika از بهترین برندهای دنیا در زمینه تجهیزات اندازه گیری فشار در ابزاردقیق می باشد و این شرکت با تنوع در تولیدات و کیفیت بالای محصولات خود توانسته سهم زیادی از صنعت ایران را در اختیار بگیرد.

گیج wika یکی از اقلام پر مصرف در تجهیزات ابزاردقیق در صنایع بوده که از مهمترین موارد مصرف می توان به اندازه گیری مقدار فشار در سیستم های ابزاردقیق و سیستم های اتوماسیون صنعتی و همچنین خطوط و تاسیسات پایپینگ اشاره نمود.

پرشر گیج wika که به صورت دیجیتال و آنالوگ تولید می گردد در دستگاههای مختلفی مانند سیستم های کنترل فشار باد یا هوا ، سیستم های تنظیم و انتقال هوا  ، سیستم های ایمنی باد و تمامی قسمت های که برای نمایش مقدار فشار بر اساس bar یا psi استفاده می گردد.

پرشر گیج WIKA بر اساس اندازه گیری سیستم های لوله بوردونی طراحی شده اند. در هنگام فشار انحراف لوله بوردونی متناسب با فشار وارده است. این انحراف با استفاده از اتصالاتی به محرک پرشر گیج وارد می شود. نشانگر پرشر گیج نیز با اعمال این نیرو حرکت کرده و مقدار فشار را گزارش می کند.

طراحی مدولار این نوع از پرشر گیج ها باعث شده تا خواص مختلفی در آنها به وجود بیاید. از خصوصیات این دسته از پرشر گیج ها می توان به تعیین اندازه اسمی، قابلیت اتصال در حین فرایند و بازه اندازه گیری مناسب اشاره کرد.

به دلیل واریانس زیاد پرشر گیج WIKA می توان از این ابزار در طیف گسترده ای از فعالیت های صنعتی استفاده کرد. قیمت این نوع پرشر گیج ها میز با توجه به خواص عالی و کاربرد پذیری بسیار گسترده ای که دارند، کاملا مناسب و حتی می توان گفت مقرون به صرفه است.

پرشر گیج wika

پرشر گیج wika پتروکاسپین

انواع پرشر گیج wika

  • گیج wika آنالوگ
  • گیج wika دیجیتال
  • گیج wika استیل
  • گیج wika دیافراگمی
  • اختلاف گیج wika

ویژگی پرشر گیج wika

ویژگی های مهم این دسته از پرشر گیج ها قابلیت اطمینان بالا، طراحی بر اساس استاندارد EN 837-1، اندازه اسمی 40، 50، 63، 80، 100 و 160 است. همچنین بازه اندازه گیری این نوع از پرشر گیج ها از 0 تا 400 بار می باشد.

با توجه به ویژگی های بیان شده به سادگی می توان دریافت که کاربرد این ابزار بسیار متنوع است. به عنوان نمونه می توان گفت که از این ابزار در صنایع پنوماتیک، گرما سازی و سرما سازی، تهویه هوا، مهندسی پزشکی و غیره استفاده می شود.

همچنین این پرشر گیج در محیط هایی کاربرد دارد که سیال مورد استفاده ویسکوزیته چندانی ندارد یا کاملا به حالت بلوری است. به تازگی مدل جدیدی از این نوع پرشر گیج تولید شده که قابلیت استفاده برای سیالاتی را دارد که بار دینامیکی بالایی تولید می کنند.

این نوع سیالات به علت ماهیت و دینامیک بالای خود لرزش های فراوانی را به وجود می آورند، از این رو، استفاده از پرشر گیج های معمولی خطاهای بسیاری را حین گزارش مقدار واقعی فشار به همراه داشت. حال این مشکل با استفاده از پرش گیج جدید WIKA بر طرف شده است.

به منظور نصب این نوع پرشر گیج ها می توان آنها را با استفاده از یک فلانج نصب سطحی یا یک گیره مستطیل شکل رد کنار تجهیزات قرار داد. با این حال، روش نصب پرشر گیج WIKA به چگونگی اتصال حین عملیات بستگی دارد. اکثر پرشر گیج های ساخته شده WIKA از جنس فولاد یا فولاد استنلس هستند. بنابراین قابلیت سازگاری بالایی در برابر زنگ زدگی و خوردگی از خود نشان می دهند.

پرشر گیج wika

گیج فشار ویکا پتروکاسپین

پرشر گیج wika بر اساس پارامترهایی چون مقدار سنجش فشار قابل نمایش مانند 0 تا 10 بار 100 بار 150 بار و  500 بار  و بر اساس صفحه نمایش 5 سانت ، 6 سانت ، 10 سانت ، 15 سانت ، صفحه پرشر تست و نوع اتصال کانکشن بصورت کانکشن از پشت و کانکشن از زیر می باشد.

از لحاظ مقدار دقت در زمان لرزش پرشر گیج wika به دو دسته خشک و روغنی تقسیم بندی می باشد. که در نوع روغنی فاصله بین شیشه پرشر و عقربه با روغن گلیسیرین پر می شود که باعث دقت در نمایش در زمان لرزش سازه و فشار می باشد.

پرشر گیج پتروکاسپین

سیستم عملکرد پرشر wika بر اساس ورود فشار به داخل لوله ورودی و با فشار وارد کردن به لوله حلزونی باعث باز شدن حلقه شده که با این اتفاق عقربه گیج که بر روی لوله نصب شده به حرکت در می آید و بر صفحه پرشر گیج مقدار سنجش فشار را بر اساس psi یا bar نمایش می دهد.

جهت اطلاع از آخرین قیمت پرشر گیج wika و مشاوره در انتخاب با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.