پوزیشنر زیمنس

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : تجهیزات کنترلی بدون دیدگاه

پوزیشنر زیمنس چه کاربردی دارد؟

پوزیشنر زیمنس به عنوان نسل جدیدی از تجهیزات یاری دهنده به سیستم کنترلر شناخته می شود. چرا که این پوزیشنر در واقع رابط بین شیر و مرکز فرمان است. چه مرکز فرمان به صورت نیوماتیکی دستور دهد و چه به صورت الکترونیکی! شیر کنترل مورد استفاده در مسیر جریان سیال باید به گونه ای باشد که به سرعت به تغییرات سیگنال ورودی پاسخ دهد.

این تغییرات به طور معمول در دامنه ۴ تا ۲۰ میلی آمپر، توسط فرمان الکترونیکی و یا نیو ماتیکی ارسال می شود. در واقع فرمان ارسالی با عبور از یک تنظیم کننده تحت عنوان رگولاتور به پوزیشنر رسیده و پوزیشنر زیمنس، با توجه به میزان‌ فشار ورودی معادل آن به شیر می رساند. اما چرا باید از پوزیشنر زیمنس در سیستم لوله کشی استفاده کرد؟

پوزیشنر زیمنس و دلایل کاربرد آن

به طور کلی کارآیی یک پوزیشنر زیمنس زمانی است که خط فرمان تا شیر کنترل بسیار زیاد باشد و دستورات به موقع ارسال نگردد. همچنین در صورتی که بخواهیم با یک مدار فرمان چندین شیر کنترل را مدیریت و کنترل کنیم ناچار به استفاده از پوزیشنر خواهیم بود. به طور کلی عمده دلایل استفاده از پوزیشنر زیمنس موارد زیر است

  • فشار و لزجت بالای سیال
  • اصطکاک سطحی ناشی از بستن مسیر آب
  • فاصله زیاد شیر کنترل تا مدار فرمان بیش از ۱۵۰ فوت
  • جهت تقویت دستور ارسال شده توسط مدار فرمان

پوزیشنر زیمنس

پوزیشنر زیمنس

عدم استفاده از پوزیشنر زیمنس چه عواقبی را در پی دارد؟

همانطور که گفته شد، پوزیشنر زیمنس یه رابط بین خط فرمان و شیر کنترل است. در صورتی که از پوزیشنر استفاده نگردد، در صورتی که حجم اکچویتور زیاد باشد، مقدار زمان اجرای فرمان توسط شیر کنترل افزایش یافته و به سرعت نسبت به دستور ارسال شده واکنش نشان نخواهد داد.

اما در صورتی که شما از پوزیشنر در مسیر جریان و خط فرمان ارسال شده توسط مدار فرمان استفاده کنید، خروجی شیر کنترل به یک بیلوز رفته و با توجه به اینکه به طور معمول میزان حجم بیلوز بسیار کمتر از اکچویتور است، شیر کنترل سریعتر نسبت به دستور از خود واکنش نشان خواهد داد.

جهت اطلاع از آخرین قیمت ها و مشاوره در انتخاب این دستگاه با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.