پوزیشنر فیشر

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : تجهیزات کنترلی بدون دیدگاه

پوزیشنر فیشر از رایج‌ترین برندهای تولید و عرضه پوزیشنر در صنعت سیالات می‌باشد. پوزیشنر شیر کنترل (Valve Positioner) به طور کلی با تنظیم میزان فشار هوایی که بر عملگر شیر یا اکچویتر (Valve actuator) وارد می‌شود، موقعیت شیر را در وضعیت صحیح حفظ می‌نماید.

هر جایی که کنترل دقیق و سریع وضعیت شیرها مورد نیاز باشد، پوزیشنرها مورد استفاده خواهند گرفت. با این وجود بیشترین کاربرد را صنایع مربوط به سیالات همچون نفت و گاز دارند.

انواع پوزیشنر فیشر

انواع پوزیشنرها به طور کلی عبارت از پوزیشنرهای پنوماتیک، پوزیشنرهای الکترو-پنوماتیک و پوزیشنرهای الکترونیکی هستند. در این مطلب به معرفی مدل‌های متداول از انواع این محصول و شیر مناسب برای کار با هر یک می‌پردازیم.

پوزیشنر پنوماتیک فیشر 3582

مدل پنوماتیک 3582 این محصول همراه با شیرهای دیافراگمی به کار گرفته می‌شود. این پوزیشنر، یک سیگنال ورودی پنوماتیک را از دستگاه کنترل کننده دریافت کرده و فشار تغذیه (supply pressure) را بر اکچویتر کنترلی اعمال می‌نماید.

پوزیشنر پنوماتیک 3582i  فیشر

پوزیشنر 3582i نیز از انواع پوزیشنرهای پنوماتیک می‌باشد که برای کنترل وضعیت شیر کنترل در شیرهای دیافراگمی به کار گرفته می‌شود. این پوزیشنر در اصل همان پوزیشنر پنوماتیک 3582 می‌باشد که یک مبدل الکترو-پنوماتیک 582i فیشر بر روی آن نصب شده است.

این پوزیشنر تعیین دقیق موقعیت شیر کنترل نسبت به سیگنال ورودی جریان مستقیم را مقدور می‌سازد.

پوزیشنر فیشر

پوزیشنر فیشر

پوزیشنر فیشر پنوماتیک 3610J

پوزیشنر پنوماتیک تک‌-اثره 3610J  فیشر، در ترکیب با اکچویترهای روتاری تک‌اثره جهت تنظیم وضعیت شیر کنترل به کار گرفته می‌شود. این پوزیشنرهای قدرتمند، موقعیت شیر کنترل را نسبت به یک سیگنال ورودی پنوماتیک یا جریان مستقیم (DC) تعیین کرده و به طور یکپارچه بر روی محور اکچویتر نصب می‌شوند.

خرید پوزیشنر فیشر

انتخاب و خرید از میان مدل‌های مختلف پنوماتیک، الکتروپنوماتیک و الکتریکی این محصول به بودجه در نظر گرفته شده و شرایط پروژه بستگی دارد. همچنین نوع شیر کنترل به کار گرفته شده نیز عامل مهمی خواهد بود.

در صورت نیاز برای مشاوره و کسب اطلاعات اختصاصی در خصوص مدل‌های مناسب برای پروژه شما، مهندسان و کارشناسان متخصص ما پاسخگوی شما خواهند بود.

جهت اطلاع از آخرین قیمت ها و مشاوره در انتخاب این دستگاه با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.