پوزیشنر پنوماتیکی

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : تجهیزات کنترلی بدون دیدگاه

پوزیشنر پنوماتیکی در واقع یه وسیله ابزار دقیق است که در کنار شیر کنترلر نصب شده و از طریق دریافت دستور از مدار فرمان به تنظیم هوای دیافراگم می پردازد و به این طریق وظیفه کنترل شیر توسط مدار فرمان به نحو احسن انجام می پذیرد.

پوزیشنر ها به طور کلی مستقل از نوع برندی که به تولید آن پرداخته است، از سه قسمت که به طور هماهنگ با یکدیگر کار می کنند، ساخته شده است. این سه قسمت عبارتند از قسمت ورودی، قسمت خروجی و قسمت واکنش دهنده و یا بازخورد سیستم.

دستورات ارسالی توسط خط فرمان در هنگام عبور از پوزیشنر پنوماتیکی، قادر هستند مقدار ۳ تا ۱۵ پوند بر اینچ مربع جریان هوا را وارد دیافراگم کرده و به این ترتیب با سرعت بیشتری به کنترل شیر بپردازند.

نحوه کارکرد پوزیشنر پنوماتیکی

در صورت استفاده از این پوزیشنر جهت کنترل میزان جریان عبوری از شیر شاهد عملکرد بهتری خواهیم بود. سیگنال ارسال شده توسط مدار فرمان در ابتدا به پوزیشنر مکانیکی رسیده و این پوزیشنر با توجه به سیگنال دریافت شده مقدار فشار در ساقه را تنظیم می کند.

در تجهیزات کنترلی به طور معمول از سه گیج اندازه گیری فشار استفاده می شود. یک گیج اندازه گیری برای سنجش میزان فشار هوای خروجی از کنترلر، یک گیج فشار برای سنجش میزان فشار تغذیه و نشان دادن فشار هوای خروجی از پوزیشنر استفاده می شود. تا با دارا بودن این سه مقدار به نحوه عملکرد سیستم کنترلی موجود توسط واحد ناظر پی برده شود.

پوزیشنر پنوماتیکی

پوزیشنر پنوماتیکی

چرا باید از پوزیشنر پنوماتیکی استفاده کرد؟

مواقعی که فاصله مدار فرمان نسبت به شیر کنترل بسیار زیاد باشد( تقریبا بیش از ۱۵۰ فوت) باید از پوزیشنر استفاده کرد. چرا که ازدیاد فاصله سبب تاخیر در رسیدن فرمان به شیر کنترل شده و عمل کنترل جریان سیال به خوبی انجام نمی پذیرد.

جهت اطلاع از آخرین قیمت ها و مشاوره در انتخاب این دستگاه با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.