کابل ابزار دقیق دیجیتال

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : تجهیزات کنترلی بدون دیدگاه

کابل ابزار دقیق دیجیتال به نوعی از کابل های روکش دار اطلاق می شود که برای نشان گذاری یا ارسال و دریافت اطلاعات از طریق دستگاه ‌های دیجیتال و ماژول های مرتبط طراحی شده اند. انواع این کابل های ابزار دقیق نیز مانند سایر کابل ‌های روکش دار ممکن است دچار نویز یا سیگنال های ناخواسته شوند. مهمترین عاملی که می تواند نویز کابل ابزار دقیق دیجیتال را کاهش دهد و یا برطرف سازد، استفاده از روکش مقاوم یا شیلد محافظ برای جذب نویزهای ناخواسته است.

برخی از اصطلاحات در حوزه کابل ابزار دقیق دیجیتال

واژه های اختصاری یا علائم کوتاه در خصوص کابل ابزار دقیق وجود دارد که از سوی شرکت سازنده این کابل ها برای معرفی محصولات خود، معین شده اند. هنگامی که درباره مشخصات فنی این کابل ها مطالعه می کنید قطعاً  به این مخفف ها برخورد خواهید کرد. نمونه ای از این این مفاهیم را در مورد این نوع  کابل به شما معرفی می کنیم.

کابل ابزار دقیق دیجیتال

کابل ابزار دقیق دیجیتال

پیشوندها در کابل های دیجیتال:

SH: کابل های شیلددار؛ کابل هایی که با شیلد محافظ به صورت زوج یا انفرادی به کار می روند.

C: کابل با یک اتصال دهنده VHDCI با اندازه 8 میلی متری فشرده

B: کابل هایی با اتصال دهنده های نامحدود

H: کابل هایی با اتصال دهنده های آزاد

D به عنوان پسوند در کابل ابزار دقیق : نمایانگر کابل هایی است که به صورت جفت، طراحی شده اند و برای کاربردهای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرند.

اهمیت شیلد در کابل ابزار دقیق

شیلد در این کابل در حقیقت، وظیفه جلوگیری از اختلالات نویز در عملکرد کابل ها را دارد. شیلد، عبارت است از یک لایه محافظ نازک که تداخل های الکترومغناطیسی را بر روی سایر کابل ها حذف می کند. زوج سیم های تاب خورده ای که در کابل ابزار دقیق وجود دارند از طریق یک شیلد، محافظت می شود. از طریق این کابل ها، جفت شدن تجهیزات دیجیتالی و انتقال سیگنال ها به راحتی امکان پذیر خواهد بود. نمونه هایی از این کابل ها را در اتصال ویدیو پروژکتور به رایانه ها مشاهده کرده اید.