گیج فشار دیجیتال

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : فشار بدون دیدگاه

Digital Pressure Gauge

گیج فشار دیجیتال یکی از انواع گیج های فشار در زمینه تجهیزات اندازه گیری فشار در ابزاردقیق می باشد و این نوع گیج فشار  با تنوع در تولیدات و انواع مختلف سایز و فشار شرایط مناسبی را برا انتخاب در صنایع فراهم می آورد.

از مهمترین موارد مصرف می توان به اندازه گیری مقدار فشار در سیستم های ابزاردقیق و سیستم های اتوماسیون صنعتی و همچنین خطوط و تاسیسات پایپینگ اشاره نمود.

گیج فشار دیجیتال که به صورت دیجیتال و آنالوگ تولید می گردد در دستگاههای مختلفی مانند سیستم های کنترل فشار باد یا هوا ، سیستم های تنظیم و انتقال هوا  ، سیستم های ایمنی باد و تمامی قسمت های که برای نمایش مقدار فشار بر اساس bar یا psi استفاده می گردد.

نحوه عملکرد گیج فشار دیجیتال

گیج فشار دیجیتال برای آنکه بتواند مقادیر مرتبط با فشار را در جریان یک لوله چه در سیستم ابزار دقیق و چه در صنایع لوله کشی معمولی، از یک استرین گیج استفاده می کند. استرین گیج در واقع یک سنسور بوده که مقادیر فشار وارد شده بب خود را اندازه گیری می کند.

این مقادیر از طریق پل وتستون به صورت یک پالس الکتریکی با دقت بالا و کالیبره عالی به سمت صفحه نمایش ارسال می گردد. این در حالی است که گیج فشار عقربه ای با استفاده از تکنولوژی بوردن تیوب یا همان دیافراگم برای اندازه گیری فشار استفاده می کند.

گیج فشار دیجیتال

گیج فشار دیجیتال

مزایا و معایب استفاده از گیج فشار دیجیتال

گیج فشار دیجیتال نسبت به گیج فشار آنالوگ یا گیج فشار عقربه ای دارای برتری های نسبی است. در صورتی که شما برای اندازه گیری فشار، از پرشر گیج دیجیتالی استفاده کنید، می توانید واحدهای مرتبط با اندازه گیری فشار را تغییر دهید.

به طور مثال واحد ها را از روی پاسکال بر روی بار قرار داده و بر اساس نیاز خود استفاده کنید. همچنین استفاده از این نوع از گیج فشار هوا این امکان را در اختیار شما میگذارد که مقادیر ماکزیمم و مینیمم ثبت شده توسط این گیج فشار را ثبت کرده و در حافظه داخلی آن ذخیره نمایید.

همانطور که میدانید تمامی وسایل اندازه گیری، پس از مدتی دچار استهلاک شده و کارایی اولیه خود را از دست می دهند. بنابراین برای کاهش خطای این دستگاه ها نیاز به کالیبره کردن وجود خواهد داشت. پرشرگیج دیجیتالی نسبت به گیج های فشار دیگر همچون پرشر گیج دیافراگم، راحت تر کالیبره شده و سریع تر به مدار کنترل باز می گردد.

اما هر دستگاهی در کنار مزایای خود دارای معایبی نیز هست‌. از جمله معایب این نوع از گیج فشار، می توان به عدم ارتباط موفق اپراتور و این فشارسنج اساره کرد. به سبب طراحی ساده تر گیج فشار عقربه ای، اپراتور بهتر و سریع تر می تواند با آن ارتباط برقرار کند.

گیج فشار دیجیتال

گیج فشار دیجیتال پتروکاسپین

انواع گیج فشار دیجیتال

  • گیج فشار ویکا
  • گیج فشار آشکرافت
  • گیج فشار امگا
  • گیج فشار sanbold
  • گیج فشار wika

گیج فشار دیجیتال با نمایش مقدار سنجش فشار به صورت دقیق و با اعشار در صفحه نمایش دیجیتال امکان نصب در سیستم های اتوماسیون و دریافت اطلاعات دقیق را برای کاربر فراهم می کند.

گیج فشار دیجیتال با دقت بالا و تنوع در برندهای سازنده و فشارهای مختلف را می توان انتخاب کرد.

گیج فشار دیجیتال پتروکاسپین

سیستم عملکرد گیج فشار بر اساس ورود فشار به داخل سیستم و دریافت سنسور و انتقال دیتا به صفحه نمایش بصورت دقیق می باشد.

کاربرد پرشر گیج دیجیتال

این نوع از گیج های فشار به دلیل دقت بسیار بالاتری که نسب به گیج های فشار آنالوگ دارند، در آزمایشگاه های کالیبراسیون به وفور مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی در هر فرایندی که نیاز به حساسیت بالایی دارد، می توان پرشر گیج دیجیتالی استفاده نمود. همچنین از پرشر گیج دیجیتالی در تجهیزات مکانیکی، پزشکی و اندازه گیری به وفور استفاده می شود.

ویژگی های پرشر گیج دیجیتالی

از جمله ویژگی های به خصوص این نوع از فشار سنج ها می توان به نمایشگر LCD چهار رقمی، اندازه گیری و نمایش لحظه ای مقادیر و ضد آب بودن، اشاره کرد.

جهت اطلاع از آخرین قیمت گیج فشار (دیجیتال) و مشاوره در انتخاب با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.