گیج فشار هوا

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : فشار بدون دیدگاه

Air Pressure Gauge

گیج فشار هوا یکی از اقلام پر مصرف در تجهیزات ابزاردقیق در صنایع بوده که از مهمترین موارد مصرف می توان به اندازه گیری مقدار فشار هوا در سیستم های پنوماتیک و سیستم های تولید باد می باشد.

گیج فشار هوا که به صورت دیجیتال و آنالوگ تولید می گردد در دستگاههای مختلفی مانند سیستم های کنترل فشار باد یا هوا ، سیستم های تنظیم و انتقال هوا ، سیستم های ایمنی باد و تمامی قسمت های که برای نمایش مقدار فشار بر اساس bar یا psi استفاده می گردد.

گیج فشار هوا وسیله ای است که برای اندازه گیری فشار در دستگاه های پنوماتیکی استفاده می شود. اکثر گیج هایی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند، از سه نوع مکانیسم برای سنجش فشار استفاده می کنند.

مکانیسم مکانیکی بوردن تیوب، مکانیسم دیافراگمی و سیستم بیلوز المنت این سه دسته را تشکیل میدهند. در اکثر مکانیسم های یاد شده، گیج فشار هوا برای سنجش فشار، از یک المنت بهره می برد. با تغییر حالت در وضعیت المنت تحت تاثیر فشار موجود، مقدار فشار اندازه گیری می شود. مقادیر اندازه گیری شده توسط فشار سنج، در بازه ۰ تا ۱۰۰۰ بار اندازه گیری می شود و توسط نمایشگر، به معرض نمایش در می آید. از جمله انواع فشار سنج می توان به موارد زیر اشاره کرد.

گیج فشار هوا

گیج-فشار-هوا-پترو-کاسپین

انواع گیج فشار هوا

  • گیج فشار آنالوگ
  • گیج فشار دیجیتال
  • گیج فشار استیل
  • گیج فشار دیافراگمی
  • گیج فشار اکسیژن

گیج فشار آنالوگ

گیج فشار آنالوگ نیز مانند سایر فشار سنج های موجود برای سنجش فشار از یک المنت بهره می برد. سپس اطلاعات به دست آمده از آن را توسط یک سیستم عقربه ای به معرض نمایش می گذارد. این نوع از فشار سنج ها قادر هستند فشار محلی جریان مورد نظر را اندازه گیری کنند و به دلیل قیمت مناسب و مکانیسم ساده بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند.

گیج فشار دیجیتالی

گیج فشار دیجیتال برخلاف گیج فشار آنالوگ از یکی سنسور استرین گیج استفاده می کند. این سنسور مقادیر ثبت شده را از طریق مدار الکترونیکی به صورت پالس های الکتریکی با میزان خطای بسیار کم، به صفحه نمایش فرستاده و در صفحه نمایش این اطلاعات در قالب فشار به نمایش در می آید. گیج فشار ویکا یکی از انواع گیج فشار هوا موجود در بازار است که هم به صورت دیجیتالی و هم به صورت آنالوگ عرضه می شود.

گیج فشار استیل

گیج فشار استیل به سبب طراحی و جنس بدنه به خصوص خود بیشتر برای سنجش فشار مواد اسیدی با خاصیت خورندگی بالا مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجایی که استیل فلز بسیار مقاوم است از این فشار سنج برای شرایط سخت و دشوار استفاده می شود.

گیج فشار دیافراگمی

گیج فشار دیافراگمی از یک صفحه با انحنای مشخص که توسط یک میله به عقربه متصل است ساخته شده است. با اعمال فشار به صفحه منحنی شکل، این صفحه تغییر وضعیت داده و باعث به حرکت در آمدن عقربه می گردد.

گیج فشار اکسیژن

گیج فشار اکسیژن یکی از انواع فشار سنج ها است که فشار کپسول های اکسیژن را اندازه گیری می کند. این فشار سنج در ابتدا فشار معینی را نشان می دهد. با تخلیه مقدار اکسیژن، عقربه این فشار سنج به سمت صفر میل می کند‌.

گیج فشار هوا

گیج فشار هوا

گیج فشار هوا

گیج فشار بر اساس پارامترهایی چون فشار قابل نماش مانند 0 تا 10 بار 100 بار 150 بار 500 بار و بر اساس صفحه نمایش 5 سانت ، 6 سانت ، 10 سانت ، 15 سانت ، صفحه گیج تست و نوع اتصال کانکشن بصورت کانکشن از پشت و کانکشن از زیر می باشد.

از لحاظ مقدار دقت در زمان لرزش گیج فشار هوا به دو دسته خشک و روغنی تقسیم بندی می باشد. که در نوع روغنی فاصله بین شیشه گیج و عقربه با روغن گلیسیرین پر می شود که باعث دقت در نماش در زمان لرزش سازه و گیج می باشد.

سیستم عملکرد گیج فشار هوا بر اساس ورود فشار هوا به داخل لوله ورودی و با فشار وارد کردن به لوله حلزونی باعث باز شدن حلقه شده که با این اتفاق عقربه گیج که بر روی لوله نصب شده به حرکت در می آید و بر صفحه گیج فشار مقدار سنجش فشار را بر اساس psi یا bar نمایش می دهد.

جهت اطلاع از آخرین قیمت گیج فشار هوا و مشاوره در انتخاب با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.