گیج فشار ویکا

نویسنده : pcaspian9876 موضوع : فشار بدون دیدگاه

Wika Pressure Gauge

گیج فشار ویکا از بهترین برندهای دنیا در زمینه تجهیزات اندازه گیری فشار در ابزاردقیق می باشد و این شرکت با تنوع در تولیدات و کیفیت بالای محصولات خود توانسته سهم زیادی از صنعت ایران را در اختیار بگیرد.

گیج فشار ویکا یکی از اقلام پر مصرف در تجهیزات ابزاردقیق در صنایع بوده که از مهمترین موارد مصرف می توان به اندازه گیری مقدار فشار  در سیستم های ابزاردقیق و سیستم های اتوماسیون صنعتی و همچنین خطوط و تاسیسات پایپینگ اشاره نمود.

گیج ویکا که به صورت دیجیتال و آنالوگ تولید می گردد در دستگاههای مختلفی مانند سیستم های کنترل فشار باد یا هوا ، سیستم های تنظیم و انتقال هوا  ، سیستم های ایمنی باد و تمامی قسمت های که برای نمایش مقدار فشار بر اساس bar یا psi استفاده می گردد.

انواع گیج فشار ویکا

شرکت ویکا برای آن که تمام نیازهای صنعت، که به اندازه گیری فشار مرتبط می شوند، را برطرف کند. از این رو به تولید انواع گیج فشار اعم از گیج فشار دیجیتالی، گیج فشار عقربه ای، پرشر گیج دیافراگمی و انواع دیگری از گیج های فشار پرداخته است.

این شرکت برای راحتی بیشتر در فرآیند انتخاب گیج فشار، محصولات خود را در قالب مدل های گوناگون ارائه می دهد. از جمله پرکاربرد ترین مدل های تولید شده توسط این شرکت می توان به ۲۳۲.۵۰ و ۲۳۳.۵۰ اشاره کرد.

گیج فشار ویکا

گیج فشار ویکا پتروکاسپین

انواع گیج فشار ویکا

  • گیج فشار آنالوگ
  • گیج فشار دیجیتال
  • گیج فشار استیل
  • گیج فشار دیافراگمی
  • گیج اختلاف فشار ویکا

گیج فشار ویکا بر اساس پارامترهایی چون مقدار سنجش فشار قابل نمایش مانند 0 تا 10 بار 100 بار 150 بار و  500 بار  و بر اساس صفحه نمایش 5 سانت ، 6 سانت ، 10 سانت ، 15 سانت ، صفحه گیج تست و نوع اتصال کانکشن بصورت کانکشن از پشت و کانکشن از زیر می باشد.

از لحاظ مقدار دقت در زمان لرزش گیج فشار ویکا به دو دسته خشک و روغنی تقسیم بندی می باشد. که در نوع روغنی فاصله بین شیشه گیج و عقربه با روغن گلیسیرین پر می شود که باعث دقت در نماش در زمان لرزش سازه و گیج می باشد.

در هنگام خرید گیج فشار ویکا چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

ماده سازنده فشار سنج

گیج فشار ویکا دارای ویژگی های به خصوصی است که یکی از مهمترین آن ها نوع متریال به کار رفته در آن است. در بسیاری از موارد در صنعت، سیال مورد استفاده اسیدی است و همانطور که میدانید سیال اسیدی، خاصیت خورندگی داشته و در صورتی که متریال به کار رفته در گیج فشار ویکا در برابر خورندگی مقاومتی نداشته باشد به سرعت دچار آسیب خواهد شد. در چنین مواقعی از گیج فشار استیل استفاده می گردد. چرا که فلز استیل مقاومت بسیار بالایی در برابر خاصیت اسیدی دارد.

بازه اندازه گیری فشار

یکی از معیار هایی که باید در هنگام خرید هر نوع از گیج فشار هوا، در نظر بگیریم، رنج اندازه گیری شده توسط آن است. چرا که هر فشارسنج توانایی اندازه گیری مقدار معینی از فشار را دارد و در صورتی که فشار از حد معین بالاتر باشد، فشار سنج ها اعم از گیج فشار دیجیتال و یا گیج فشار عقربه ای دچار مشکل خواهد شد.

سیال مورد بررسی

از آنجا که هر سیال دارای چگالی خاصی است و لزجت به خصوص خود را دارد، فشار اصطکاکی و فشار دینامیکی متفاوتی را دارا خواهد بود. از این رو باید گیج فشاری را انتخاب کنید که در توانایی لازم را در اندازه گیری فشار مربوطه داشته باشد.

دقت فشار سنج

دقت یکی از مهمترین پارامترها به خصوص در صنعت ابزار دقیق است. در سیستم های ابزار دقیق در صورتی که گیج فشار دقت مناسبی نداشته باشد، در هنگام تبدیل پالس های الکتریکی ارسال شده توسط مدار فرمان به، دستورات پنوماتیکی دچار خطا خواهید بود و به این ترتیب عملگر ها به درستی عمل نکرده و فرآیند به شکل مطلوبی کنترل نخواهد شد.

قطر صفحه نمایش گیج فشار

یکی دیگر از پارامترهای مهم در انتخاب گیج فشار، قطر صفحه نمایش است. در بسیاری از موارد به علت خطرات احتمالی و یا مشکلات مربوطه، امکان نزدیک شدن به صفحه نمایش توسط اپراتور وجود نخواهد داشت. از این رو باید قطر صفحه نمایش تا حد مطلوبی بزرگ باشد. در غیر این صورت می توان از پرشر گیج هایی با اندازه صفحه نمایش معمولی استفاده کرد.

گیج فشار ویکا

گیج فشار ویکا

گیج فشار پتروکاسپین

سیستم عملکرد گیج فشار ویکا بر اساس ورود فشار ویکا به داخل لوله ورودی و با فشار وارد کردن به لوله حلزونی باعث باز شدن حلقه شده که با این اتفاق عقربه گیج که بر روی لوله نصب شده به حرکت در می آید و بر صفحه گیج فشار مقدار سنجش فشار را بر اساس psi یا bar نمایش می دهد.

جهت اطلاع از آخرین قیمت گیج ویکا و مشاوره در انتخاب با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.